Trwa ładowanie...

To był dobry rok dla gliwickiej fabryki Opla

Share
To był dobry rok dla gliwickiej fabryki Opla
Źródło: Materiały prasowe
d1n6wy9

Przedstawiciele Opla są zgodni w opinii, że mijający rok był dobry dla fabryki w Gliwicach. Głównie za sprawą uruchomienia produkcji nowej generacji Astry. Istotne było również rozpoczęcie wytwarzania samochodów pod markami Holden i Buick, przeznaczonych odpowiednio na rynki Australii i Nowej Zelandii oraz USA.

Choć Astra piątej generacji jest dostępna w większości krajów europejskich dopiero od listopada br., to złożono na nią ponad 65 000 zamówień. Spowodowało to wprowadzenie nowego planu inwestycyjnego oraz uruchomienie trzeciej zmiany, a co za tym idzie - stworzenie nowych miejsc pracy. Rozpoczęcie produkcji Holdenów Astra i Cascada miało miejsce w lutym, zaś Buicka Cascady w listopadzie.

d1n6wy9

Gliwicka fabryka zdobyła wiele nagród. Do najważniejszych należy zaliczyć wyróżnienie w konkursie "Top Pracodawcy Województwa Śląskiego", tytuł "Master of Automotibe Industry" podczas Forum MotoSolutions, nagrodę "Top Manager" dla dyrektora generalnego zakładu, Andrzeja Korpaka czy uhonorowanie "Ekolaurem 2015" przez Polską Izbę Ekologii.

Zakład Opla otwarto w październiku 1998 r. Składa się z trzech oddziałów - produkcji samochodów osobowych, produkcji silników oraz Centrum Usług Wspólnych. Obecnie wytwarzane są tam Astry w wersji hatchback, kabriolety Cascada oraz Astry J w wersjach sedan, GTC i OPC. W gliwickiej fabryce pracuje 3 900 osób.

ll

d1n6wy9

Podziel się opinią

Share
d1n6wy9
d1n6wy9
Więcej tematów