Trwa ładowanie...
wiadomości
14-05-2014 13:51

To będzie koniec nawigacji GPS

To będzie koniec nawigacji GPSŹródło: PAP/Leszek Szymański
d2cr0pz
d2cr0pz

Sprzedaż urządzeń pomagających w podróży gwałtownie spada. W samochodach wolimy używać komórki - donosi "Rzeczpospolita".

Nawigacje samochodowe to kolejny segment rynku po komputerach PC, aparatach fotograficznych i kamerach, który przegrał rywalizację ze smartfonami. Część analityków uważa, że za parę lat urządzenia, które zastąpiły papierowe mapy, teraz same zostaną zdetronizowane. Kierowcy coraz częściej do nawigacji wykorzystują bowiem telefony z modułem GPS.

- Smartfony, jako urządzenia multifunkcyjne, zastępują coraz więcej sprzętów. Dzięki specjalnym aplikacjom czy oprogramowaniu w ułamku sekundy telefon może stać się konsolą do gier, przenośnym komputerem lub nawigacją samochodową. Nic dziwnego, że - jak wynika z naszych obserwacji - zainteresowanie smartfonami wzrasta kosztem innych urządzeń - mówi Joanna Bilińska, dyrektor w portalu Ceneo.pl.

Z danych Ceneo przygotowanych dla "Rzeczpospolitej" wynika, że zainteresowanie nawigacjami samochodowymi wśród Polaków spadło w I kwartale 2014 r. o 9 proc. - Jeszcze większą dynamikę spadku obserwujemy w ostatnich tygodniach. Sięga ona 13 proc. - dodaje Bilińska.

tb, moto.wp.pl

d2cr0pz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cr0pz
Więcej tematów