Trwa ładowanie...

Test zderzeniowy przeprowadzony przy prędkości 200 km/h

Przeprowadzony przy prędkości 200 km/h test zderzeniowy pokazuje, czy kierowca miałby szansę przeżyć taki wypadek.
Share
Test zderzeniowy przeprowadzony przy prędkości 200 km/h
Źródło: Youtube.com
d38l68m

Testy zderzeniowe przeprowadzane przez organizację Euro NCAP wykonywane są przy prędkościach, które nie przekraczają 64 km/h. W takiej sytuacji coraz więcej samochodów pozwala kierowcy przeżyć wypadek, minimalizując odniesione obrażenia. Nikogo nie dziwi już 5-gwiazdkowy wynik uzyskany przez samochód w tym teście.

Wiele wypadków ma jednak miejsce przy prędkościach znacznie przekraczających 64 km/h. W takich sytuacjach szanse kierowcy i pasażerów na uniknięcie obrażeń znacznie maleją. Samochód widoczny na filmie zderzono z betonowym blokiem przy prędkości 200 km/h. Komentarz nie jest potrzebny.

Inny test przeprowadzony przy tej samej prędkości daje z kolei wyobrażenie, jak wyglądałoby uderzenie w bok drugiego pojazdu.

Nie są to nowe testy zderzeniowe, ale nadal pozostają bardzo aktualne. W Polsce większość aut to pojazdy wieloletnie. Jednocześnie znaczna część kierowców nie przestrzega przepisów i w wypadkacha nadal giną co roku tysiące osób. Dlatego warto być świadomym potencjalnych efektów jazdy z dużą prędkością.

d38l68m

Podziel się opinią

Share
d38l68m
d38l68m
Więcej tematów