Trwa ładowanie...
d19ge3u
Telefon może coraz więcej. Niebawem zastąpi kluczyki od samochodu.
newsrm.tv

Telefon może coraz więcej. Niebawem zastąpi kluczyki od samochodu.

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d19ge3u

Zamiast kluczyka do uruchomienia samochodu wystarczy telefon. Smartfon będzie rozpoznany przez system samochodu jako zwykły kluczyk. Rozwiązanie ma być dostępne dla klientów Volvo już w przyszłym roku.

Nowa aplikacja, do której dostęp otrzymają klienci, będzie pełnić dokładnie taką samą rolę, jak stosowane dotychczas kluczyki do samochodu. Dzięki niej możliwe będzie otwarcie i zamknięcie centralnego zamka auta, jak również samej tylnej klapy oraz rozruch silnika.

d19ge3u

- W tej chwili system Volvo On Call łączy się z samochodem za pomocą sieci GSM. To znaczy, że mogę uruchomić samochód albo go zamknąć ze znacznej odległości. Dzieje się tak dlatego, że auto ma własną kartę SIM i jest traktowane przez sieć telefonii komórkowej jako aparat telefoniczny - mówi Stanisław Dojs, PR manager w Volvo Car Poland.

Wykorzystując aplikację można będzie także zarezerwować i opłacić wynajem auta, a następnie otrzymać cyfrowy klucz do niego, już wewnątrz programu. Dzięki temu będzie wystarczyło zlokalizować samochód za pomocą sygnału GPS, a następnie otworzyć i uruchomić go omijając czasochłonne kolejki w punkcie wynajmu auta, na lotnisku lub na dworcu.

Kolejną z oferowanych opcji będzie udostępnianie cyfrowego klucza do Volvo innym osobom, takim jak członkowie rodziny, współpracownicy, czy komukolwiek innemu, kto używa smartfona i cieszy się wystarczającym poziomem zaufania właściciela pojazdu.

Testy technologii będą prowadzone wiosną wraz z firmą Sunfleet na szwedzkim lotnisku w Goeteborgu, gdzie oferowane będą pierwsze samochody na wynajem bez kluczyków, dostępne poprzez nową aplikację. Auta szwedzkiej marki wyposażone w to rozwiązanie trafią do klientów w 2017 r. Oczywiście nadal będzie można zamówić tradycyjne kluczyki.

d19ge3u

Newsrm.tv/BC

d19ge3u

Podziel się opinią

Share

d19ge3u

d19ge3u