Trwa ładowanie...
d2aoh60
d2aoh60

Technologia NVIDIA przyspieszy rozwój samochodów autonomicznych

Share
d2aoh60

NVIDIA prezentuje procesor mobilny Tegra K1, wyposażony w motoryzacyjną wersję układu graficznego. Technologia samodzielnie prowadzących się pojazdów wkrótce opuści laboratoria i trafi do salonów.

NVIDIA Tegra K1 jest pierwszym procesorem dla samochodów zapewniającym dużą wydajność obliczeniową przy wysokiej oszczędności energetycznej. Składa się on z 4-rdzeniowego procesora centralnego oraz 192-rdzeniowego procesora graficznego opartego na architekturze NVIDIA Kepler. Firma stosuje ją z powodzeniem w swojej gamie kart graficznych, m. in. w 10 superkomputerach o najwyższej wydajności energetycznej.

Procesor obsługuje systemy wspomagania kierowców wykorzystujące kamery wideo. Rozwiązania te wykrywają pieszych na drodze, monitorują martwe pole, ostrzegają o opuszczeniu pasa ruchu, rozpoznają znaki drogowe oraz kontrolują, czy kierowca nie zasnął za kierownicą. - Przetwarzanie dużej ilości danych z czujników i kamer w samoprowadzących się pojazdach wymaga dużej wydajności, dlatego wprowadzimy na rynek motoryzacyjny nową technologię. Procesor Tegra K1 osiąga 10-krotnie większą wydajność od procesorów mobilnych poprzedniej generacji - powiedział Taner Ozcelik z NVIDIA. Tegra K1 jest również pierwszym procesorom mobilnym obsługującym platformę obliczeń równoległych CUDA.

d2aoh60

Procesor umożliwia generowanie szczegółowych, trójwymiarowych elementów graficznych w jakości fotorealistycznej. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie wyglądu elektronicznych paneli instrumentów samochodowych i użycie szerokiej gamy wirtualnych materiałów - miedzi, tytanu, szczotkowanego aluminium, skóry czy włókien węglowych. Biblioteki fotorealistycznych materiałów zapewniają praktycznie nieograniczone możliwości w tworzeniu własnych konfiguracji kokpitów.

Tegra K1 będzie dostępny dla producentów OEM i głównych dostawców komponentów z branży motoryzacyjnej w formie wizualnego modułu obliczeniowego. Procesor może pracować pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, w tym Androida, Linuxa czy Windowsa. Obecnie na drogach porusza się ponad 4,5 mln pojazdów wyposażonych w procesory NVIDIA, w tym najnowsze modele Audi, BMW, Tesla Motors i Volkswagen.

Źródło: NVIDIA

ll/moto.wp.pl

CB Radia i anteny na Allegro. Duży wybór, niskie ceny. Kliknij i wybierz najlepszą ofertę!

d2aoh60

Podziel się opinią

Share
d2aoh60
d2aoh60
Więcej tematów