Te auta kradną w Polsce najczęściej

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Te auta kradną w Polsce najczęściej
(Thinkstock)

Polacy kochają swoje samochody i potrafią dbać o nie bardziej niż o własne zdrowie. Nic więc dziwnego w tym, że właścicieli aut przeraża wizja ich utraty, a to staje się coraz bardziej prawdopodobne. Złodzieje zwiększają swoją aktywność, a ich łupem coraz częściej padają inne niż do tej pory modele.

Podobnie jak w ubiegłych latach największe zainteresowanie złodziei budzą samochody grupy Volkswagena. Inna jest jednak kolejność wybieranych przez złodziei modeli. Króluje Volkswagen, tuż za nim uplasowało się Audi. Co ciekawe, piąte miejsce wśród najczęściej kradzionych pojazdów zajęła Honda Civic. Na dalszych miejscach znów samo reprezentacji niemieckiego koncernu z jednym wyjątkiem - Fiatem Cinquecento na siódmej pozycji.

Podziel się

**Zabezpiecz auto przed kradzieżą! Sprawdź ceny blokad!**

(fot. sxc.hu)
Podziel się

W porównaniu z podsumowaniem 2011 roku, w rankingu najczęściej kradzionych aut zaszły ważne zmiany. Ubiegłorocznym liderem był VW Passat, Audi A4 i A6 przedzielił Seat Leon zajmujący czwartą pozycję, a z pierwszej dziesiątki wypadł Volkswagen Polo. Zajmujący w 2011 r. piętnaste miejsce Volkswagen Touran znalazł się na siódmej pozycji.

Policyjne statystyki wskazują na nasilanie się liczby kradzieży samochodów. W latach 2008 - 2010 liczba zgłoszonych przypadków utraty auta oscylowała w okolicy 16 tys. W 2011 roku było ich jednak więcej, niż rok wcześniej. Zmotoryzowani będą musieli poważnie obawiać się o swoją własność, jeśli nastąpi powrót do sytuacji z roku 2005. Odnotowano wówczas aż 40,2 tys. kradzieży samochodów.

tb/

**Zabezpiecz auto przed kradzieżą! Sprawdź ceny blokad!**

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.