Tańsze paliwo dla dużej rodziny

Zmotoryzowani członkowie dużych rodzin mogą płacić mniej za paliwo. Dzięki zniżce więcej jeżdżą i wydają na stacjach wyższe kwoty. Przy dystrybutorach dało się również odczuć efekt programu 500+.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tańsze paliwo dla dużej rodziny
(PAP, Fot: Andrzej Grygiel)

Duża rodzina na stacji

Zniżki dla zmotoryzowanych posiadaczy Karty Dużej Rodziny jako pierwsza marka paliwowa zaproponował Lotos. Potem do programu przystąpił również Orlen. W obydwu przypadkach dzięki KDR można zaoszczędzić 5 groszy na litrze podstawowej benzyny 95 lub oleju napędowego, 10 groszy na litrze paliwa premium i 20 proc. na myjni oraz zakupach w postaci produktów gastronomicznych.

W przypadku klientów Lotosu, który do programu przystąpił 1 grudnia 2014 roku, wielodzietne rodziny korzystające z Karty Dużej Rodziny w ciągu trwania programu zaoszczędziły ponad 1 mln zł w 550 tys. transakcji z użyciem KDR. Jak się okazuje, zniżki zachęcają do zakupów na tyle, że po przystąpieniu do programu, Lotos odnotował zwiększenie liczby klientów, a także wzrost wartości każdej transakcji. Przełożyło się to na większe zyski ze sprzedaży paliw i usług gastronomicznych. Lotos nie ukrywa także, że uczestnictwo w programie to szansa na związanie klientów z marką na dłużej.

Efekt 500+

Jak wyliczył Lotos, od drugiej połowy 2016 r. nastąpiło zwiększenie liczby transakcji o kilkanaście procent oraz zwiększenie wartości każdej transakcji o prawie 10 proc. wśród rodzin wielodzietnych. Zmiany te wiąże się z wprowadzeniem Programu Rodzina 500+.

Karta Dużej Rodziny

Kto może otrzymać KDR? Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta na wniosek członka rodziny wielodzietnej. Przyznawana jest każdemu członkowi rodziny - rodzicom dożywotnio, a dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat, jeśli kontynuują naukę. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Aktualna lista zniżek KDR dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl.

**Ministerstwo Podróży poleca: BlaBlaCar najlepszym sposobem na tanią podróż!**

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.