Trwa ładowanie...
Tomasz Budzik
13-02-2017 12:16

Tańsze paliwo dla dużej rodziny

Zmotoryzowani członkowie dużych rodzin mogą płacić mniej za paliwo. Dzięki zniżce więcej jeżdżą i wydają na stacjach wyższe kwoty. Przy dystrybutorach dało się również odczuć efekt programu 500+.

Tańsze paliwo dla dużej rodzinyŹródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
dx6ja5q
dx6ja5q

Duża rodzina na stacji

Zniżki dla zmotoryzowanych posiadaczy Karty Dużej Rodziny jako pierwsza marka paliwowa zaproponował Lotos. Potem do programu przystąpił również Orlen. W obydwu przypadkach dzięki KDR można zaoszczędzić 5 groszy na litrze podstawowej benzyny 95 lub oleju napędowego, 10 groszy na litrze paliwa premium i 20 proc. na myjni oraz zakupach w postaci produktów gastronomicznych.

W przypadku klientów Lotosu, który do programu przystąpił 1 grudnia 2014 roku, wielodzietne rodziny korzystające z Karty Dużej Rodziny w ciągu trwania programu zaoszczędziły ponad 1 mln zł w 550 tys. transakcji z użyciem KDR. Jak się okazuje, zniżki zachęcają do zakupów na tyle, że po przystąpieniu do programu, Lotos odnotował zwiększenie liczby klientów, a także wzrost wartości każdej transakcji. Przełożyło się to na większe zyski ze sprzedaży paliw i usług gastronomicznych. Lotos nie ukrywa także, że uczestnictwo w programie to szansa na związanie klientów z marką na dłużej.

Efekt 500+

Jak wyliczył Lotos, od drugiej połowy 2016 r. nastąpiło zwiększenie liczby transakcji o kilkanaście procent oraz zwiększenie wartości każdej transakcji o prawie 10 proc. wśród rodzin wielodzietnych. Zmiany te wiąże się z wprowadzeniem Programu Rodzina 500+.

Karta Dużej Rodziny

Kto może otrzymać KDR? Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta na wniosek członka rodziny wielodzietnej. Przyznawana jest każdemu członkowi rodziny - rodzicom dożywotnio, a dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat, jeśli kontynuują naukę. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Aktualna lista zniżek KDR dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl.

dx6ja5q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx6ja5q
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj