Trwa ładowanie...
d28bfow

Tankowanie na stacjach coraz droższe. Ale nie LPG - gaz tanieje!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tankowanie na stacjach coraz droższe. Ale nie LPG - gaz tanieje!
(PAP/Paweł Jaskółka)
d28bfow

Luty w tym roku nie był dobrym miesiącem dla kierowców. Ceny paliw rosły trzy tygodnie z rzędu i szybko pożegnaliśmy się z marzeniami o tankowaniu litra paliwa za mniej niż 4 złote.

Skala lutowych podwyżek jest naprawdę wyraźna. W porównaniu z początkiem miesiąca 95-oktanowa benzyna kosztuje o 20 groszy więcej, a w przypadku oleju napędowego aż 30 groszy. Tym samym ceny paliw wróciły do poziomów notowanych na początku tego roku.

Do tych zmian wydatnie przyczynił się mijający tydzień. Zanotowaliśmy w nim 8-groszowy wzrost ceny benzyny bezołowiowej 95, która aktualnie kosztuje średnio w Polsce 4,49 PLN/l. Olej napędowy drożał jeszcze szybciej i litr diesla kosztuje 10 groszy więcej niż w minioną środę. Średnio płacimy za niego 4,59 PLN. W odwrotnym kierunku poruszają się za to ceny autogazu, które w tym tygodniu spadły o 4 grosze do poziomu 1,89 PLN/l. Tankowanie pojazdów napędzanych LPG jest coraz tańsze, a obniżkowa seria trwa już od początku grudnia ubiegłego roku. W tym okresie autogaz potaniał o imponujące 26 proc.

d28bfow

Na mapie najtańszych regionów Polski wyróżnia się Lubelszczyzna, gdzie koszty tankowania są najniższe zarówno dla benzyny Pb95, jak i dla oleju napędowego. Średnia dla tego pierwszego paliwa to 4,41 PLN/l, a litr diesla to wydatek rzędu 4,49 PLN. W odmiennych nastrojach od mieszkańców Lubelszczyzny mogą być kierowcy z woj. zachodniopomorskiego - najdroższa benzyna ze średnią na poziomie 4,56 PLN/l - i woj. świętokrzyskiego - rekordowo drogi w tym tygodniu olej napędowy – 4,65 PLN/l.

Źródło:e-petrol.pl/Information Market S.A.

Nie znasz jeszcze BlaBlaCar? Wypróbuj teraz zaufane wspólne przejazdy!

d28bfow

Podziel się opinią

Share

d28bfow

d28bfow