Trwa ładowanie...

Tak obchodzi się zakaz handlu. Pierwszy sklep mięsny otwarto na stacji paliw

W najbliższą niedzielę – 11 marca po raz pierwszy Polacy nie będą mogli zrobić zakupów w większości sklepów. W ustawie przewidziano jednak szereg wyjątków, m.in. możliwy jest handel na stacjach paliw. W związku z tym, kreatywność handlowców nie ma granic – na szczecińskiej stacji otwarto pierwszy sklep mięsny.

Tak obchodzi się zakaz handlu. Pierwszy sklep mięsny otwarto na stacji paliwŹródło: WP.PL, fot: Twitter.com
d2mxyot
d2mxyot

Jeszcze nie było pierwszej niedzieli z zakazem handlu, a już powstał sklep, który nowe prawo omija szerokim łukiem. Otwarto pierwszy sklep mięsny na stacji paliw.
Zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 marca br. to jeden z wyjątków, gdzie handel w ostatni dzień tygodnia będzie dozwolony. To oznacza, że właściciel mięsnego biznesu nie otrzyma kary, bo de facto przepisów nie złamie.

Stoisko z wieprzowiną, szynką i kiełbasą z wyrobami premium ruszyło w Szczecinie. Stacja paliw i mięsny zlokalizowane są przy ruchliwej trasie wylotowej – podało RMF FM. Wejścia na stację oraz do placówki handlowej mają być osobne.

Zobacz:

Z zapowiedzi właściciela biznesu wynika jednak, że mimo iż placówka może być otwarta, celem nie jest działalność przez siedem dni w tygodniu, a tylko od poniedziałku do soboty – donosi Portal Spożywczy.

d2mxyot

Jednocześnie oprócz mięsa dostępna w placówce ma być także kawa, słodycze oraz przekąski.
Na razie właściciel ma przetestować, czy sklep w takim miejscu przyciągnie klientów. Grupa Lotos, na której stacji sklep się znajduje, zapowiadać, że jeśli pomysł się sprawdzi, postawi również na kawiarnię oraz inne usługi.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę obowiązuje od 1 marca. Pierwsza niedziela bez handlu to jednak 11 marca, a kolejna – 18 marca. To oznacza, że w większości sklepów nie będzie można zrobić zakupów, a co najwyżej... pocałować klamkę. W większości – nie oznacza jednak, że w ogóle – ustawodawca zawarł w przepisach szereg wyjątków.

Niedzielna sprzedaż nadal dozwolona będzie - poza cukierniami, piekarniami czy kwiaciarniami - m.in. na stacjach benzynowych, w hotelach i restauracjach, w autobusach, na dworcach, w kioskach z prasą, na pocztach, w hurtowniach rolno-spożywczych, w skupach zbóż, owoców czy mleka. Dozwolone będą także zakupy przez Internet.

Zarówno w datach, kiedy zakaz handlu będzie obowiązywać, jak i w wyjątkach można się pogubić. Od naszych czytelników przez cały tydzień otrzymywaliśmy zdjęcia oraz komentarze świadczące o tym, że w sklepach i galeriach ma miejsce istny armagedon. Największych kolejek spodziewamy się jednak w sobotę.

W związku z zakazem handlu przygotowaliśmy kalendarz, który umożliwi sprawdzenie, kiedy nie warto wybrać się do hipermarketów.

d2mxyot
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mxyot
Więcej tematów