Trwa ładowanie...

Tak będzie wyglądał następca Lexusa LFA?

Share
Tak będzie wyglądał następca Lexusa LFA?
Źródło: Materiały prasowe
d1tdoy1

Yang Sung, absolwent College for Creative Studies w Kalifornii, stworzył wizję następcy Lexusa LFA. Nadał on swojemu projektowi nazwę utrzymaną w konwencji koncepcyjnych aut marki - LF-LA.

Wykonany za pomocą oprogramowania Autodesk 3ds Max samochód jest inspirowany stylistyką nowego Lexusa LC. Zawiera on kilka intrygujących koncepcji, wśród których najbardziej zwraca uwagę brak bocznych szyb. Wydaje się to irracjonalne, jednak już dziś producenci korzystają z kamer cofania czy ekranów ukazujących całe otoczenie auta w wirtualnym widoku z góry.

 (fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Supersamochód Lexus LFA powstał w liczbie 500 sztuk, z czego do Europy trafiło jedynie 40. Sportowe coupe z lekkim nadwoziem wykonanym z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym napędzane jest wolnossącym, dziesięciocylindrowym silnikiem widlastym o pojemności skokowej 4,8 l i mocy 560 KM. Współpracuje on z sześciobiegową, sekwencyjną przekładnią automatyczną.

d1tdoy1

W Polsce znajdują się dwa egzemplarze tego auta. Jeden z nich trafił w maju br. do sprzedaży - jego cena wynosiła 2,8 mln zł.

Źródło: Lexus

ll

d1tdoy1

Podziel się opinią

Share
d1tdoy1
d1tdoy1
Więcej tematów