Trwa ładowanie...
d1mpoik
d1mpoik

Tajemnicze zdjęcia Skody Fabii R 5

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1mpoik

Nowa rajdówka Skody wzbudza emocje na całym świecie. Zdjęcia Fabii R 5 w kamuflażu rozprzestrzeniają się w mediach społecznościowych.

Studyjna wersja tego pojazdu zostanie po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowana publiczności podczas targów Essen Motor Show (29 listopada-7 grudnia). Premierę zapowiada krótki film ze spektakularnymi ujęciami z podziemnego garażu. Pomalowane w zebrę Audo jest prowadzone przez kierowcę fabrycznego, Jana Kopecky`ego.

d1mpoik

- Rozpoczęty w styczniu 2014 r. projekt rozwoju modelu R 5 idzie zgodnie z planem. Naszym celem jest uzyskanie homologacji rajdowej najpóźniej do połowy 2015 r - powiedział dyrektor Skoda Motorsport, Michal Hrabanek. Wtedy też spodziewany jest rajdowy debiut tego samochodu.

Poza wyczynowym nadwoziem ta zawodnicza wersja będzie cechować się także najbardziej zaawansowanymi technologiami z dziedziny motorsportu. W odpowiedzi na nowe przepisy organizacji FIA model ten wyposażony jest w silnik 1600 cm3 z turbodoładowaniem - to duża zmiana wobec dotychczas stosowanego w Fabii S2000 dwulitrowego silnika wolnossącego. Jej następczyni wyposażona jest także w pięciobiegową skrzynię sekwencyjną. By spełnić wymogi homologacyjne, waga Fabii R 5 będzie wynosić 1230 kg.

Źródło: Skoda

ll/moto.wp.pl

d1mpoik

Podziel się opinią

Share

d1mpoik

d1mpoik