Trwa ładowanie...
19-10-2010 15:40

Szwedzki konkurent dla Golfa

Szwedzki konkurent dla GolfaŹródło: Jakub Wielicki
d4jdngl
d4jdngl

Volvo planuje na 2012 rok nowego hatchbacka, który będzie mógł konkurować z Golfem.

(fot. Jakub Wielicki)
Źródło: (fot. Jakub Wielicki)

W ofercie Volvo znajduje się aktualnie tylko jeden hatchback, model C30. Designerski, dwudrzwiowy samochód pozbawiony większej funkcjonalności. Samochód ma skupiać na sobie uwagę młodych osób zainteresowanych emocjami i stylem. Dodanie dodatkowej pary drzwi do tego modelu nic by nie zmieniło. Volvo pracuje jednak nad hatchbackiem, który będzie mógł konkurować z Golfem.

Nowy hatch będzie oparty o płytę podłogową wykorzystywaną w modelach C30 i S40, którą Volvo dostało od Forda, gdy ten był jeszcze właścicielem szwedzkiej marki. Możliwe więc, że nowe Volvo będzie rozmiarami przypominało Focusa. Stefan Jacoby, prezes Volvo twierdzi, że dla firmy ten projekt jest priorytetem. Jacoby mówi nawet, że Volvo gotowe jest odłożyć na chwilę plany nowego XC90, by tylko móc ukończyć funkcjonalnego hatchbacka do 2012 r. W wywiadzie dla Inside Line Jacoby powiedział również, że Volvo poszukuje nowego stylu dla przodu samochodu, tak aby odróżnić ten model od konkurencji z Niemiec.

Źródło: Moto Target

d4jdngl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jdngl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj