Trwa ładowanie...
dpjcvyf

Szef Volkswagena dla WP: Kubica to wielki profesjonalista

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef Volkswagena dla WP: Kubica to wielki profesjonalista
(PAP, Fot: Tomasz Waszczuk)
dpjcvyf

Robert Kubica w tegorocznym Rajdzie Polski spisuje się znakomicie, zajmując czołowe miejsca na odcinkach specjalnych. Jost Capito, szef mistrzowskiego zespołu Volkswagen Motorsport, którego kierowcy walczą o zwycięstwo na Mazurach chwali Kubicę przede wszystkim za jego profesjonalne podejście do rajdów.

Kubica od początku Rajdu Polski jedzie tempem czołówki. Już kilka razy był bardzo bliski wygrania odcinka specjalnego, uzyskując lepsze czasy m.in. od kierowców Volkswagena, którzy nadają ton rywalizacji w polskiej rundzie WRC. - Walka z kierowcami z zespołów fabrycznych jest dla mnie sporym zaskoczeniem - mówił skromnie Kubica po pierwszym etapie rajdu.

Dobra postawa Polaka nie jest zaskoczeniem dla Josta Capito, szefa zespołu Volkswagen Motorsport, który w rozmowie z Wirtualną Polską mówi, że Kubica z rajdu na rajd staje się coraz lepszym kierowcą rajdowym. - Robert od początku, kiedy pojawił się w rajdach wykonuje świetną pracę. Jest wielkim profesjonalistą i bez wątpienia dysponuje ogromną prędkością. Cały czas dysponuje niewielkim doświadczeniem rajdowym, co w poprzednim sezonie często kończyło się wypadkami, ale z jego podejściem to powinno się szybko zmieniać. Widzimy to już w tym roku. Spisuje się naprawdę dobrze, a tutaj, przed swoimi kibicami jedzie fantastycznie - chwali Kubicę.

dpjcvyf

Capito w ciepłych słowach wypowiada się również o samym Rajdzie Polski. - Organizacja jest dobra. Odcinki są bardzo dobrze przygotowane, przy trasie kibice tworzą świetną atmosferę, organizatorzy mają wszystko pod kontrolą. Park serwisowy został znacząco poprawiony w porównaniu z poprzednim rokiem. Rajd Polski z roku na rok wygląda lepiej - twierdzi.

Szef Volkswagena, jak na razie ma powody do zadowolenia, ponieważ na trzech pierwszych miejscach Rajdu Polski są jego kierowcy. Sebastien Ogier, Andreas Mikkelsen i Jari-Matti Latvala walczą o zwycięstwo i jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego, to podium Rajdu Polski zostanie zdominowane przez zawodników VW. Capito jednak tonuje nastroje i zwraca uwagę, że rywale robią wszystko, co w ich mocy, aby pokonać jego team.

- Cały czas to my jesteśmy najszybsi w WRC, ale czujemy na plecach oddech M-Sportu, Citroena i Hyundaia. Rywalizacja pomiędzy nami jest bardziej zacięta niż wskazują na to wyniki. Oni są coraz mocniejsi, poprawiają się i zmuszają nas tym samym do ciężkiej pracy, aby utrzymać się na pozycji lidera - podkreśla Capito.

Z Mikołajek, Maciej Rowiński
Obserwuj @maciej_rowinski

dpjcvyf

Podziel się opinią

Share

dpjcvyf

dpjcvyf