Trwa ładowanie...
d27tjny

System OnStar zanotował ponad miliard kontaktów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
System OnStar zanotował ponad miliard kontaktów
(Materiały prasowe)
d27tjny

Ponad miliard zgłoszeń przyjęli operatorzy systemu OnStar od klientów. Układ ten zapoczątkował erę aut podłączonych do Internetu.

Wprowadzony prawie 19 lat temu OnStar początkowo opierał się na automatycznym zgłoszeniu uruchomienia się poduszki powietrznej w samochodzie. Dzisiaj potrafi już zdalnie odblokować drzwi, przesłać dane umożliwiające lokalizację pojazdu czy też wysłać e-mail z informacją o jego stanie technicznym. System oferowany jest w autach marek Chevrolet, Buick, GMC, Cadillac, a wkrótce także Opel.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Kontakt klienta z systemem OnStar jest rejestrowany średnio co 2 sekundy. Daje to około 5 milionów zgłoszeń miesięcznie, przy 7‑milionowej bazie abonentów systemu. Do tej liczby należy dodać 8,8 miliona interakcji miesięcznie nawiązywanych za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Przed aktywowaniem usług użytkownicy muszą zaakceptować regulamin. Mogą również zdecydować, czy chcą ujawniać swoją bieżącą lokalizację - po naciśnięciu przycisku prywatności informacje dotyczące ich położenia zostaną ukryte.

d27tjny

Nowa generacja Opla Astra, która zadebiutuje podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie (17–27 września), będzie pierwszym całkowicie nowym modelem tej marki, dostępnym już od premiery z systemem OnStar. Ponadto już teraz na niektórych rynkach system ten można zamówić w modelach Adam, Cascada, Corsa, Insignia, Meriva, Mokka i Zafira Tourer. Początkowo Opel OnStar będzie dostępny na 13 europejskich rynkach (tj. w Belgii, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, we Włoszech, w Luksemburgu, Holandii, Austrii, Polsce, Portugalii, Szwajcarii i Hiszpanii), ale później będzie oferowany również w innych krajach. Klienci będą mogli korzystać z całej gamy usług Opel OnStar, w tym z 24‑godzinnego systemu przyjmowania zgłoszeń alarmowych, bezpłatnie przez pierwsze 12 miesięcy od rejestracji.

Właściciele smartfonów będą mogli połączyć się ze swoimi pojazdami zdalnie za pomocą odpowiedniej aplikacji. System Opel OnStar zapewni także właścicielom samochodów oraz policji pomoc w przypadku kradzieży pojazdu wyposażonego w ten system. Opel OnStar może również co miesiąc przesyłać abonentom e-mail zawierający najważniejsze dane i informacje dotyczące diagnostyki pojazdu. Taką kontrolę diagnostyczną można wykonać w dowolnym momencie poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku.

Źródło: Mototarget.pl

ll/moto.wp.pl

d27tjny

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d27tjny

d27tjny
d27tjny