Światowa premiera studyjnego Opla Corsa OPC
| [
]( javascript:otworz('http://i.wp.pl/a/f/pjpeg/280/corsa-new-01.jpg',600,394) ) |
| --- | Podczas 35 Salonu Samochodowego w Essen Opel prezentuje swój studyjny model Corsa OPC (Opel Performance Center). Samochód ten świetnie wpisuje się w motto tegorocznych targów, które brzmi: Power & Fun (moc i frajda). Corsa OPC przyspiesza do setki w 7,9 sekundy.
]( javascript:otworz('http://i.wp.pl/a/f/pjpeg/280/corsa-new-03.jpg',600,420) )
Nową studyjną Corsę napędza zmodyfikowany, turbodoładowany silnik ECOTEC o pojemności 1.6 litra i mocy 125 kW (175 KM), oraz momencie obrotowym 210 Nm. Ta jednostka pozwala rozpędzać Corsę do prędkości 225 km/h i uzyskiwać przyspieszenie 0 – 100 km/h w ciągu 7,9 sekundy.
Zawieszenie obniżono o 25 cm, zaś podwozie zestrojono bardziej twardo. Corsa OPC ma więc obniżony środek ciężkości i lepiej trzyma się drogi.
Aby zdobyć serca kierowców, Opel Corsa OPC musi nie tylko lepiej jeździć, ale i lepiej wyglądać. Dolepiono jej potężne spojlery z przodu i z tyłu, poszerzono nadkola i zamontowano 17. calowe aluminiowe felgi. We wnętrzu zainstalowano sportowe, kubełkowe siedzenia. Detale pokryto matowym chromem. Całość robi wrażenie wersji tuningowej.
]( javascript:otworz('http://i.wp.pl/a/f/pjpeg/280/corsa-new-02.jpg',600,386) )
Opel Corsa OPC, jako samochód studyjny nie powala na kolana. Niezwykle lakoniczny komunikat prasowy jej poświęcony nie zawiera żadnych informacji o innowacyjnych rozwiązaniach technicznych.
Z pewnością jednak Opel Corsa OPC byłby bardzo pożądanym autem, gdyby General Motors zdecydował się wprowadzić je do seryjnej produkcji. Pamiętać trzeba, że tak właśnie się stało z inną studyjną wersją Corsy, która pojawiła się na rynku jako Opel Tigra. ...Inna sprawa, jak to obniżone podwozie sprawdziło się na polskich drogach.
Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj