Trwa ładowanie...
d2xqs7l
02-12-2002 14:37

Światowa premiera studyjnego Opla Corsa OPC

d2xqs7l
d2xqs7l

| [

]( javascript:otworz('http://i.wp.pl/a/f/pjpeg/280/corsa-new-01.jpg',600,394) ) |
| --- | Podczas 35 Salonu Samochodowego w Essen Opel prezentuje swój studyjny model Corsa OPC (Opel Performance Center). Samochód ten świetnie wpisuje się w motto tegorocznych targów, które brzmi: Power & Fun (moc i frajda). Corsa OPC przyspiesza do setki w 7,9 sekundy.

[

]( javascript:otworz('http://i.wp.pl/a/f/pjpeg/280/corsa-new-03.jpg',600,420) )
Nową studyjną Corsę napędza zmodyfikowany, turbodoładowany silnik ECOTEC o pojemności 1.6 litra i mocy 125 kW (175 KM), oraz momencie obrotowym 210 Nm. Ta jednostka pozwala rozpędzać Corsę do prędkości 225 km/h i uzyskiwać przyspieszenie 0 – 100 km/h w ciągu 7,9 sekundy.
Zawieszenie obniżono o 25 cm, zaś podwozie zestrojono bardziej twardo. Corsa OPC ma więc obniżony środek ciężkości i lepiej trzyma się drogi.

d2xqs7l

Aby zdobyć serca kierowców, Opel Corsa OPC musi nie tylko lepiej jeździć, ale i lepiej wyglądać. Dolepiono jej potężne spojlery z przodu i z tyłu, poszerzono nadkola i zamontowano 17. calowe aluminiowe felgi. We wnętrzu zainstalowano sportowe, kubełkowe siedzenia. Detale pokryto matowym chromem. Całość robi wrażenie wersji tuningowej.

[

]( javascript:otworz('http://i.wp.pl/a/f/pjpeg/280/corsa-new-02.jpg',600,386) )
Opel Corsa OPC, jako samochód studyjny nie powala na kolana. Niezwykle lakoniczny komunikat prasowy jej poświęcony nie zawiera żadnych informacji o innowacyjnych rozwiązaniach technicznych.
Z pewnością jednak Opel Corsa OPC byłby bardzo pożądanym autem, gdyby General Motors zdecydował się wprowadzić je do seryjnej produkcji. Pamiętać trzeba, że tak właśnie się stało z inną studyjną wersją Corsy, która pojawiła się na rynku jako Opel Tigra. ...Inna sprawa, jak to obniżone podwozie sprawdziło się na polskich drogach.

d2xqs7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xqs7l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj