Trwa ładowanie...
du6v28w
du6v28w

Światowa premiera nowej wersji VW Caddy odbędzie się w Poznaniu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
du6v28w

Po raz pierwszy w historii niemiecki koncern samochodowy VW organizuje w Polsce światową premierę nowego modelu auta. Na początku lutego w Poznaniu zaprezentowana zostanie czwarta generacja samochodu użytkowego VW Caddy; auto będzie produkowane w Polsce.

Jak przekazał w poniedziałek PAP dyrektor marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce Piotr Łakomy, "rozpoczęcie produkcji planowane jest w połowie maja". Caddy czwartej generacji produkowany będzie tylko i wyłącznie w poznańskiej fabryce Volkswagena" - dodał Łakomy.

W Poznaniu znajduje się jedyna na świecie fabryka produkująca VW Caddy - wpłynęło to na decyzję o organizacji premiery właśnie w Polsce. W ubiegłym roku zakład zlokalizowany w dzielnicy Antoninek opuściło ponad 148 tys. samochodów tego typu, z czego 145,2 tys. wyprodukowano na eksport.

du6v28w

"Dodatkowym czynnikiem, który miał wpływ na wybór lokalizacji, jest powstająca niecałe 60 km od Poznania nowa fabryka Volkswagena, w której produkowany będzie od 2016 roku VW Crafter. Organizacja tak ważnego dla marki Volkswagen Samochody Użytkowe wydarzenia w Polsce pokazuje, jak strategicznym rynkiem dla koncernu jest rynek polski" - podkreślił Łakomy.

Volkswagen poinformował, że do Poznania w związku z premierą przyjedzie kilkuset dziennikarzy z całego świata. Auto zaprezentowane zostanie 4 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Koncern w Poznaniu obecny jest od 1993 roku. Firma weszła wówczas w spółkę z Fabryką Samochodów Rolniczych Polmo, która produkowała w zakładzie w Antoniku samochody Tarpan.

VW Poznań jest w 100 proc. własnością marki VW Samochody Użytkowe. Oprócz fabryki w dzielnicy Antoninek, do koncernu należy zlokalizowana w dzielnicy Wilda odlewnia oraz wybudowany w Swarzędzu zakład zabudów specjalnych. W spółce VW Poznań pracuje ok. 6,8 tys. osób.

du6v28w

W 2014 r. koncern VW ogłosił, że pod Wrześnią (Wielkopolskie) wybuduje fabrykę, która ma produkować nową wersję samochodu dostawczego VW Crafter; jesienią ruszyły prace. Na terenie 220 ha powstaje zakład, który ma zacząć działać w II połowie 2016 r. Wartość inwestycji szacowana jest na 3,3 mld zł, a w fabryce zatrudnionych zostanie ok. 3 tys. osób.

VW Poznań szacuje, że w 2018 r. w zakładach pod Wrześnią i w Poznaniu będzie produkował rocznie 280 tys. samochodów. Po ukończeniu fabryki Craftera firma ma zatrudniać w Wielkopolsce ok. 10 tys. pracowników.

du6v28w

Podziel się opinią

Share

du6v28w

du6v28w