Superauta na Torze Poznań - Gran Turismo Polonia

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Superauta na Torze Poznań - Gran Turismo Polonia
(WP, Fot: Piotr Mokwiński)

Tydzień po festiwalu prędkości w Goodwood rozpoczęło się polskie święto motoryzacji. Gran Turismo Polonia każdego roku przyciąga do Poznania mocne i piekielnie drogie samochody. W jednym miejscu możecie oglądać kilkadziesiąt aut wartych setki milionów złotych.

Na samochodach dominują szwedzkie i niemieckie rejestracje. Nie brakuje też aut z Polski. Impreza ma jeden cel – jeździć, jeździć i jeszcze raz jeździć, wyciskając z samochodu ostatnie poty. Wszystko dookoła dla kierowców to tylko dodatek. Wystawa motoryzacyjnych nowości, artykułów luksusowych, miasteczko Skody Auto Lab czy strefa dla dzieci organizowane są z myślą o publiczności.

Jakie samochody można podziwiać w tym roku? Nie brakuje Lamborghini, Porsche, Ferrari, Mercedesa i Bentleya. Nowością są przygotowane pod wyścigi NASCAR pojazdy rodem ze Stanów Zjednoczonych. Na torze pojawiły się także dwa białe Seaty Leony w najbardziej ekstremalnej wersji torowej. Gran Turismo towarzyszy wszechobecna symfonia dobywająca się z układów wydechowych i piknikowa atmosfera.

Wjeżdżając na teren toru wyścigowego można odnieść wrażenie, że przenosimy się do małego miasteczka, w którym rządzą samochody. Atrakcyjne hostessy zachęcają do korzystania z licznych promocji wystawców, a z 30 food trucków do nosów dociera apetyczny zapach różnego rodzaju dań. Zbudowano też scenę, na której wieczorami odbywają się koncerty. Dzisiaj zagra Ania Poszelużna i Bedrock Blues. W ciągu dnia animatorzy prowadzą rozmaite gry i zabawy.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcje przygotowano z myślą o najmłodszych, młodzieży, a także dorosłych. Tysiące odwiedzających budują jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Teren jest na tyle duży, że cały dzień chodzenia może stać się niezłą alternatywą dla treningu na siłowni. Bilety kosztują od 30 zł.

Jeśli wciąż nie wiecie, co zrobić z wolnym czasem, warto się wybrać do Przeźmierowa pod Poznaniem. Tym bardziej, że specjalnie na Gran Turismo została uruchomiona linia autobusowa 159. Darmowe autobusy komunikacji miejskiej kursują z Dworca Głównego na Tor Poznań. Zatrzymują się na przystankach: Poznań Główny, Bałtyk, Szpitalna, Swoboda, Tor Poznań. Autobusy kursują w sobotę od 9:30 do 18:00.

**Superauta na Torze Poznań**

Piotr Mokwiński

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.