Trwa ładowanie...
28-12-2016 10:52

Student AGH zaprojektował bolid i wygrał prestiżowy konkurs dla młodych inżynierów

d1u6y09
d1u6y09

Michał Perek, student III roku Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zaprojektował nowoczesny samochód wyścigowy i wygrał najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych, polskich inżynierów, Solidworks. Chciałby, żeby powstała seria wyścigowa z jego pojazdami.

- Inspirację zaczerpnąłem z takiego pojazdu jak Caterham. Byłbym bardzo zadowolony, gdybym zobaczył na żywo serię wyścigową takich bolidów, gdyby motorsport w Polsce był bardziej rozwinięty i dostępny dla przeciętnych ludzi - powiedział zwycięski konstruktor.

Sam projekt to klasyczna sportowa konstrukcja oparta na przestrzennej ramie rurowej. Silnik znajduje się z przodu, natomiast moc przekazywana jest na tylne koła. Napęd opiera się o układ transaxle, czyli skrzynia biegów połączona z mechanizmem różnicowym znajduje się przy tylnej osi.

Czy projekt ma szansę na realizację? Pracę kolegi skomentował Piotr Zawodny z AGH Racing Team. Jak zauważył, jest to tylko komputerowy model i najpierw niezbędne by było dopracowanie niektórych rozwiązań.

źródło: TVN Turbo

sj, Wirtualna Polska

d1u6y09
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u6y09
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj