Trwa ładowanie...

Studenci Politechniki Warszawskiej i SGH konstruują bolid ze stali

Studenci Politechniki Warszawskiej i SGH konstruują bolid ze staliŹródło: Materiały prasowe
d2xqs7l
d2xqs7l

Studenci Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie budują samochód wyścigowy. Bolid będzie miał swoją premierę na torze wyścigowym już we wrześniu, kiedy to wystartuje w prestiżowych zawodach Formuły SAE we Włoszech.

Budowę pojazdu zainicjowali studenci należący do zespołu WUT Racing, którzy zajęli się zarówno pozyskaniem funduszy na realizację projektu, jak i jego wykonaniem. Pojazd wyróżnia się zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań technicznych, takich jak doładowanie silnika, zawieszenie typu pullroad, szeroką regulację kątów zawieszenia czy zaawansowany pakiet aerodynamiczny. Studenci zadbali także o nowoczesną, kompozytową, wielofunkcyjną kierownicę.

- Już od kilku lat start w Formule SAE był naszym marzeniem - przyznaje Mateusz Gugała – jeden z konstruktorów bolidu. - W końcu udało nam się pozyskać sponsorów, którzy uwierzyli w nasze możliwości techniczne i organizacyjne. Start we wrześniowych zawodach będzie dla nas wielkim sprawdzianem.

Po zawodach pojazd będzie wykorzystywany także do celów testowych – studenci mają nadzieję znaleźć różne konfiguracje ustawień, które przyczynią się do poprawienia osiągów bolidu, a tym samym pozwolą udoskonalić projekty kolejnych pojazdów. Stal posłużyła do budowy ramy bolidu, a także do budowy przyrządów montażowych oraz platformy, która umożliwiła dokładne pozycjonowanie elementów.

Sześćset kilogramów stali potrzebnej do budowy bolidu studentom przekazała firma ArcelorMittal Poland.

ml/

d2xqs7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xqs7l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj