Trwa ładowanie...
ducyjrd
Stracili prawa jazdy za wyprzedzanie na przejściu

Stracili prawa jazdy za wyprzedzanie na przejściu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ducyjrd

Policjanci z rzeszowskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym, którzy - nie ustępując pierwszeństwa pieszym - rażąco naruszyli obowiązujące przepisy i spowodowali zagrożenia dla uczestników ruchu. Nieoznakowany radiowóz zatrzymywał się przed przejściem dla pieszych, by ich przepuścić. Ci, którzy go wyprzedzili, tracili prawo jazdy.

Wykroczenia ujawnili policjanci z wydziału ruchu drogowego patrolujący ulice nieoznakowanym radiowozem. 19-letni kierujący, jadąc lewym pasem ruchu ulicy Powstańców Warszawy, ominął samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić przechodniów. W chwili omijania samochodu piesi znajdowali się już na przejściu, zbliżając się do lewego pasa.

ducyjrd

W innym przypadku kierujący Renaultem Safrane 35-letni mieszkaniec Boguchwały dwukrotnie naraził pieszych na niebezpieczeństwo. Na ulicy Powstańców Warszawy na wysokości politechniki nie ustąpił pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez jezdnię i już znajdującym się na przejściu. Nim zatrzymali go policjanci, popełnił identyczne wykroczenie, skręcając w ulicę Podwisłocze, gdzie został zatrzymany.

Z kolei kierujący VW Golfem, 26-letni mieszkaniec Gorlic na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Warszawy i Hetmańskiej ominął nieoznakowany radiowóz, gdy policjanci zatrzymali się przed przejściem. Kierujący musiał wykonać gwałtowny skręt w lewo, aby uniknąć potrącenia pieszych już wchodzących na przejście. Chwilę później i ten kierujący tłumaczył się ze swojego zachowania.

Wszystkie opisane wykroczenia zostały zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator. Ponieważ kierujący w rażący sposób naruszyli obowiązujące przepisy oraz stworzyli realne zagrożenie dla pieszych, policjanci zatrzymali im prawo jazdy. Wobec kierujących sporządzone zostaną również wnioski o ukaranie do sądu rejonowego. Na szczęście zachowanie kierujących nie doprowadziło do wypadku.

Źródło: Policja

tb, moto.wp.pl

ducyjrd

Podziel się opinią

Share
ducyjrd
ducyjrd
Więcej tematów