Trwa ładowanie...
29-02-2016 11:04

"Stop stres" w opolskim WORD-zie

d1h73qx
d1h73qx

Oczekiwanie na egzamin na prawo jazdy jest z pewnością stresującym czasem. Aby ograniczyć napięcie, opolski WORD postanowił wprowadzić akcję "Stop stres". Dzięki niej czas czekania na rozpoczęcie egzaminu jest krótszy, a do tego można przeprowadzić jazdę próbną. Przyszłym kierowcom może pomóc także bezprzewodowy Internet. Ze statystyk wynika, że zdawalność w ośrodku dzięki tym zmianom wzrosła o pięć punktów procentowych.

By zmniejszyć stres u zdających, wystarczyły zmiany organizacyjne. W opolskim ośrodku kandydaci na kierowców wzywani są w mniej licznych grupach. Skutkiem tak prostego kroku jest skrócenie oczekiwania na egzamin do 10-15 minut. Dodatkowo zdecydowano się na udostępnienie przyszłym kierowcom Wi-Fi, dzięki czemu zyskali oni dostęp do ulubionych form rozrywki. To jednak nie wszystko. Od lat wiadomo, że kandydatom na kierowców ogromne trudności sprawia plac manewrowy. Dlatego też w Opolu obiekt WORD-u, oczywiście już po zakończonych egzaminach, jest udostępniany osobom, które uczą się jeździć oraz instruktorom.

Zmiany dotyczą też samych egzaminatorów. Pracownicy ośrodka mają starać się dostrzec pozytywne cechy egzaminowanych i nie potęgować stresu swoim sposobem zachowania. Co więcej, ośrodek prowadzi również zajęcia dla instruktorów jazdy. Chodzi o to, by kursanci byli lepiej przygotowani do samodzielnego używania samochodu pod względem umiejętności technicznych i nastawienia psychicznego. Opublikowano też dokładną instrukcję, zawierającą wszystkie szczegóły na temat poszczególnych części egzaminu.

Jeszcze nie tak dawno zdawalność w opolskim WORD-zie wynosiła 26 proc. i plasowała się poniżej średniej dla kraju. Dzięki wprowadzonym zmianom współczynnik ten wzrósł do 31 proc.

d1h73qx

tb/

d1h73qx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h73qx
Więcej tematów