Trwa ładowanie...
d4eegg3
d4eegg3

Stacje paliw czekają z obniżkami

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4eegg3

W ostatnim tygodniu października, wszystkie paliwa, za wyjątkiem LPG, odnotowały spadki średnich cen. Nadchodzący weekend, który oznacza wzmożony ruch na drogach, ostudził entuzjazm co do wielkości obniżek, przez co były one niższe, niż przewidywano. Właściciele stacji chcą więcej zarobić przy okazji podróży na 1 listopada.

W tym tygodniu sześciogroszowe spadki średnich cen krajowych dotknęły obydwóch benzyn oraz oleju napędowego. Przeciętnie litr popularnej „95” kosztuje 5,14 zł, podczas gdy tydzień temu było to 5,20 zł. Według danych portalu e-petrol.pl ostatni raz ze średnią ceną tego paliwa na poziomie 5,14 zł/l mieliśmy do czynienia czterokrotnie w 2011 roku, w okresie od kwietnia do czerwca.

Benzyna bezołowiowa 98 obecnie kosztuje średnio 5,44 zł za litr, co oznacza, że staniała o 6 groszy w stosunku do ceny z przed tygodnia – 5,50 zł/l. Warto zauważyć, że „98”, która uważana jest za lepszą benzynę ze względu na większą liczbę oktanów, obecnie przeciętnie kosztuje prawie tyle samo co bezołowiowa 95 na koniec lipca 2014 r.

d4eegg3

Jeśli chodzi o olej napędowy, który w minionym tygodniu kosztował średnio 5,11 zł/l, to również odnotował sześciogroszowy spadek ceny. Obecnie za litr tego paliwa musimy zapłacić 5,05 zł. Z ceną poniżej poziomu 5,00 zł/l możemy się spotkać na stacjach zarówno przymarketowych, które oferują zazwyczaj dosyć tanie paliwa, jak również na stacjach należących do koncernów, mniejszych sieci stacji i tych niezależnych. Oznacza to, że kierowcy coraz częściej będą mogli tankować diesla za mniej niż 5,00 zł, tym bardziej, że na jednej ze stacji przymarketowych w Wielkopolsce możemy spotkać się z ceną 4,79 zł/l zarówno w przypadku oleju napędowego jak i „95”.

Autogaz, po niespodziewanym spadku średniej ceny w poprzednim tygodniu, odnotował wzrost o 4 grosze na litrze. Obecnie kosztuje średnio 2,59 zł/l. LPG oscyluje wokół podobnej kwoty już od 5 tygodni. Poprzedni spadek był reakcją na obniżki cen reszty paliw. Wzrost ceny autogazu w ostatnich dniach nie powinien sugerować jednak, iż będziemy mieć do czynienia z dalszymi podwyżkami tego paliwa.

Benzyny i LPG najtaniej zatankujemy w Wielkopolsce. Za „95” będziemy musieli zapłacić przeciętnie 5,07 zł/l, za „98” 5,30 zł/l, natomiast za LPG 2,55 zł/l. Najtańszy olej napędowy możemy spotkać na Śląsku, przeciętnie kosztuje on tam 4,98 zł/l. Najdroższym województwem w przypadku wszystkich paliw jest w tym tygodniu zachodniopomorskie. Za oba gatunki benzyny (95 i 98) musimy tam średnio zapłacić odpowiednio 5,29 zł/l i 5,56 zł/l. W przypadku diesla średnia cena w tym województwie to 5,19 zł/l, a LPG kosztuje 2,67 zł/l.

(źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.)

sj

Wideorejestratory samochodowe. Duży wybór, atrakcyjne ceny. Sprawdź!

d4eegg3

Podziel się opinią

Share

d4eegg3

d4eegg3