Trwa ładowanie...
10 lipca 2002, 16:26

Sportowy Keinath GT/C ze Szwabii - marzec 2001

Sportowy Keinath GT/C ze Szwabii - marzec 2001
d2yniss
d2yniss

Sportowy Keinath GT/C ze Szwabii, marzec 2001, (ps)

Podczas zakończonego niedawno salonu samochodowego w Genewie można było zobaczyć zupełnie nowe niemieckie sportowe auto - i nie było to wcale Porsche.

(WP)
Źródło: (WP)

Keinath GT/C - bo tak nazywa się samochód - jest wspólnym dziełem dwóch niemieckich firm motoryzacyjnych: Keinath z Reutlingen i EDAG z Fuldy. Samochód zaprojektowali specjaliści z EDAG. W Fuldzie powstaje także karoseria. Natomiast w Reutlingen Keinath GT/C jest ręcznie montowany.

d2yniss

Do sprzedaży to sportowe coupe ma trafić latem tego roku. Podobno producent otrzymał już pierwsze zamówienia. Auto nie będzie tanie. Ma kosztować blisko 200 tysięcy DEM.

Do pierwszych klientów trafią Keinath GT/C ze znanym silnikiem Opla V6 o pojemności 3,2 litra i mocy 220 KM. Jednostka ta gwarantuje maksymalną prędkość 248 km/h i przyśpieszenie do "setki" w niespełna 7 sekund. Na razie nie podano, ile to ważące 1,3 tony auto będzie paliło.

Być może w dalszej przyszłości w Keinath GT/C będą montowane także inne silniki. Firma Keinath prowadzi w tej chwili rozmowy z trzema producentami.

d2yniss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yniss
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj