Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
felgi
Materiał partnera
21-04-2021 11:50
Artykuł sponsorowany

Spektakularne mycie felg aluminiowych - Krwawa Felga Tenzi

Felgi aluminiowe to jedna z wizytówek samochodu. Ich znaczenie dla wyglądu auta porównuje się często do biżuterii. Czyste i lśniące robią świetne wrażenie, ale utrzymanie tego wyglądu wymaga ich regularnej pielęgnacji.

Share
Tenzi DetailerTenzi DetailerŹródło: materiały partnera
d1f19eu

Wielu kierowców myje koła tymi samymi preparatami co resztę nadwozia. Jednak już po kilku tygodniach takiej pielęgnacji, nawet na często mytych felgach można zauważyć czarny osad, którego nie usuwa nawet szorowanie szczotką. To metaliczny pył pochodzący z klocków hamulcowych rozgrzanych podczas hamowania. Nie rozpuszczą go preparaty typu aktywna piana, ani mycie proszkowe na myjni bezdotykowej. Te środki dedykowane są do brudu drogowego, który najczęściej jest pochodzenia organicznego.

Brud metaliczny wymaga specjalistycznego preparatu. W jego przypadku najlepiej sprawdzi się produkt Krwawa Felga, który w kontakcie z tym osadem zmienia kolor na intensywnie bordowy. Stąd wzięło się zresztą określenie efektu "krwawiących" felg. Środek Tenzi na tyle skutecznie radzi sobie z brudem, że może być używany do mycia bezdotykowego.

Jak działa jedyna, oryginalna Krwawa Felga Tenzi Detailer?

Krwawa Felga ma postać bezbarwnego płynu o lekko żelowej konsystencji. Odróżnia ją to od środków, które swoją czerwoną barwą "udają" efekt krwawienia. Odpowiednio dobrana gęstość produktu z jednej strony ułatwia dozowanie z użyciem spryskiwacza, a z drugiej spowalnia jego spływanie z pionowych powierzchni felgi przedłużając jego działanie.

d1f19eu

Aplikację należy przeprowadzić tak, by produkt dotarł we wszystkie zakamarki felgi. Na początku nie warto przesadzać z ilością - spryskiwanie zawsze można powtórzyć, a nadmiar produktu wcale nie przyspiesza jego działania. Warto pamiętać, że felgi brudzą się w różnym tempie. W większości samochodów z napędem na przednią oś, felgi na tylnych kołach mogą praktycznie w ogóle nie łapać metalicznego brudu i z tego powodu nie będą "krwawić".

Tenzi Detailer materiały partnera
Tenzi DetailerŹródło: materiały partnera

Po naniesieniu Krwawej Felgi na powierzchnię należy dać jej 2-5 minut na zadziałanie nie dopuszczając do wyschnięcia. Oznacza to aplikację w cieniu i na powierzchnię, która zdążyła już ostygnąć. Zresztą użycie jakiegokolwiek produktu myjącego na słońcu lub na nagrzanej powierzchni powoduje niekontrolowane odparowanie zawartej w nim wody i może skutkować niepożądanym działaniem. Gdy produkt penetruje powierzchnię intensywność jego „krwawienia” rośnie proporcjonalnie do intensywności zabrudzenia. Następnie należy spłukać koła myjką wysokociśnieniową.

Krwawa Felga ma neutralne pH7, dlatego może być stosowana również na powierzchnie szklane, chromowane i lakierowane. Jest bezpieczna nawet dla polerowanego aluminium oraz dla gumy i plastików. Produkt dostępny jest też w wersji Cherry z wiśniową nutą zapachową.

Tenzi materiały partnera
Tenzi DetailerŹródło: materiały partnera
Artykuł sponsorowany
d1f19eu
d1f19eu
d1f19eu
Więcej tematów