Trwa ładowanie...
d4eegg3

Specjalna wersja Mazdy MX-5 i podwozie nowej generacji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Specjalna wersja Mazdy MX-5 i podwozie nowej generacji
(zdjęcie producenta)
d4eegg3

Mazda prezentuje na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku jubileuszową wersję Mazdy MX-5 – modelu, który pojawił się na rynku 25 lat temu i stał się najpopularniejszym roadsterem wszech czasów – oraz nowoczesne podwozie SKYACTIV, stanowiące podstawę MX-5 nowej generacji.

Mały roadster, który zadebiutował w 1989 r., niezmiennie gwarantuje swoim pasażerom przyjemność jazdy, którą jest w stanie zaoferować jedynie lekkie sportowe auto. Dzięki temu model zyskał miłośników pochodzących z bardzo różnych środowisk kulturowych, szerokości geograficznych oraz grup demograficznych. W ciągu trzech generacji wyprodukowano już ponad 940 tys. egzemplarzy Mazdy MX-5, która niezmiennie pozostaje międzynarodową rekordzistką pod względem wielkości sprzedaży dwuosobowych samochodów sportowych.

Jubileuszowa wersja Mazdy MX-5 bazuje na modelu ze składanym twardym dachem i sześciostopniową, manualną lub automatyczną, skrzynią biegów. Specjalna edycja posiada ponadto amortyzatory marki Bilstein oraz karoserię w czerwonym kolorze Soul Red, kontrastującą z czarnym dachem, przednimi słupkami oraz lusterkami bocznymi. Wnętrze samochodu kusi natomiast skórzaną tapicerką i wykończeniem drzwi w kolorze złamanej bieli oraz ręcznie zdobioną deską rozdzielczą.

 (fot. zdjęcie producenta)

Jeszcze ważniejszą premierą jest podwozie SKYACTIV, przeznaczone dla modelu MX-5 czwartej generacji, który pojawi się niebawem. Zastosowano w nim nowy układ, z silnikiem umieszczonym z przodu, centralnie i napędem na tylne koła. Dzięki obniżeniu środka ciężkości i przybliżeniu silnika, przyszła Mazda MX-5 stanie się najbardziej kompaktową wersją modelu. Innym udoskonaleniem, jakie Mazda planuje wprowadzić w stosunku do bieżącej wersji, jest redukcja całkowitej masy o ponad 100 kg przy jednoczesnym usztywnieniu i podniesieniu wytrzymałości zderzeniowej konstrukcji.

d4eegg3

- Oryginalna koncepcja Mazdy MX-5 była bardzo prosta: zaoferować czystą przyjemność jazdy sportowym autem, precyzyjnie wykonującym polecenia kierowcy - powiedział prezes Mazdy Takashi Yamanouchi. - W czasie 25 lat, które minęły od debiutu modelu, nie tylko wychodziliśmy naprzeciw rosnącym wymaganiom w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska, ale przede wszystkim, aby pozostać wiernym pierwowzorowi, nie poprzestawaliśmy na zwykłej ewolucji modelu, tylko nieustannie projektowaliśmy go na nowo.

Klocki hamulcowe z montażem w świetnej cenie. Kliknij i się przekonaj!Klocki hamulcowe z montażem w świetnej cenie. Kliknij i się przekonaj!

d4eegg3

Podziel się opinią

Share

d4eegg3

d4eegg3