Trwa ładowanie...
d15izip

Spadki cen paliw powoli wyhamowują

Badanie cen paliw na stacjach wykazało kolejne obniżki średnich cen wszystkich paliw. Eksperci zanotowali jednak delikatne osłabienie trendu spadkowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spadki cen paliw powoli wyhamowują
(PAP)
d15izip

W tym tygodniu benzyny na polskich stacjach ponownie potaniały. Zarówno popularna benzyna 95 jak i ta 98-oktanowa odnotowały spadki swoich średnich cen na poziomie 2 groszy. Obecnie za litr 95 trzeba zapłacić przeciętnie 4,32 zł, natomiast za 98 4,67 zł.

Niewielki spadek przeciętnej ceny (o 1 grosz) odnotowany został w przypadku oleju napędowego i LPG. Diesel kosztuje średnio 4,11 zł/l, a autogaz 1,85 zł/l.

Na rynku hurtowym w kraju w ostatnim czasie widoczne są znaczne wzrosty cen paliw. Niewątpliwie przełoży się to w najbliższym czasie na podwyżki cen na stacjach, niemniej jednak jeszcze w tym tygodniu kierowcy mogą się cieszyć niewielkimi obniżkami kosztów tankowania. Pojawiają się również stacje, na których drożejące paliwo jest już widoczne.

d15izip

Najtańszymi województwami pod względem średniej ceny benzyny 95-oktanowej są województwa opolskie i wielkopolskie ze średnią ceną tego paliwa na poziomie 4,27 zł/l. Zarówno na Górnym, jak i na Dolnym Śląsku można najtaniej zatankować benzynę 98 i olej napędowy. Paliwa te kosztują tam przeciętnie 4,60 zł/l i 4,06 zł/l. Kierowcy posiadający pojazdy z instalacja gazową najmniej za tankowanie zapłacą na Opolszczyźnie, średnio 1,69 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

d15izip

Podziel się opinią

Share

d15izip

d15izip