Trwa ładowanie...
d2xqs7l
10-09-2014 11:59

Spadek produkcji w polskich fabrykach samochodów

d2xqs7l
d2xqs7l

Polskie fabryki w sierpniu 2014 roku wyprodukowały 22 068 samochodów osobowych i dostawczych, o 60,95 proc. mniej w stosunku do lipca i o 36,93 proc. mniej w stosunku do sierpnia 2013 roku - podał instytut Samar we wtorkowym komunikacie.

Łączna produkcja w 2014 roku wyniosła 394 624 auta, o 0,77 proc. więcej niż rok wcześniej. "Krajowi producenci samochodów osobowych i dostawczych korzystali w sierpniu z okresu tradycyjnych letnich przerw urlopowych. Przerwa urlopowa w fabryce Opla rozpoczęła się pod koniec lipca i trwała do połowy sierpnia, w Fiacie od 4 sierpnia do 17 sierpnia, w fabryce Volkswagen od 4 do 24 sierpnia" - napisano w komentarzu do danych.

"Przerwy te zaowocowały, jak co roku, spadkiem produkcji w porównaniu do poprzedniego miesiąca. W tym roku jednak spadek odnotowano również wobec rezultatów uzyskanych w sierpniu ubiegłego roku. Wyniki skumulowane co prawda nadal są wyższe niż w 2013 roku, ale różnica na korzyść tegorocznej produkcji jest już bardzo niewielka" - dodali autorzy opracowania.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

d2xqs7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xqs7l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj