Trwa ładowanie...
dtdf9l9
dtdf9l9
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Spadek produkcji samochodów w polskich fabrykach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dtdf9l9

Polskie fabryki we wrześniu tego roku wyprodukowały 52 982 samochody osobowe i dostawcze.

Jest to o 140,09 proc. więcej w stosunku do sierpnia i o 1,5 proc. mniej w stosunku do września 2013 roku - podał instytut Samar. "Krajowi producenci samochodów osobowych i dostawczych wrócili po okresie tradycyjnych letnich przerw urlopowych do produkcji na zwykłym tegorocznym poziomie" - napisano w komunikacie.

Łączna produkcja w 2014 roku wyniosła 447 606 aut, tj. o 0,50 proc. i o 2208 sztuk więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wpływ na ten wynik miało głównie znaczące zmniejszenie produkcji niektórych modeli Opla oraz Lancii.

dtdf9l9

Najpopularniejszym produkowanym samochodem w Polsce pozostaje Fiat 500. To mniej więcej co trzeci egzemplarz (34 proc.), który zjechał z taśmy produkcyjnej w naszym kraju. W samym wrześniu udział tego modelu w produkcji samochodów na terenie Polski to blisko 39 proc. Zdecydowana większość wyprodukowanych aut trafia na eksport.

Źródło: PAP/IAR

ll/moto.wp.pl

Największy wybór akcesoriów samochodowych. Kliknij i zobacz najlepsze oferty!

dtdf9l9

Podziel się opinią

Share

dtdf9l9

dtdf9l9