Trwa ładowanie...
ycipk-15yxm3

Solarisy znów na ulicach Bratysławy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Solarisy znów na ulicach Bratysławy
ycipk-15yxm3
Podziel się

21 Solarisów Urbino na sprężony gaz ziemny wraca na ulice Bratysławy - to informacja przekazana przez Zarząd miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Bratysławie podczas konferencji prasowej, która odbyła się w dniu 29 sierpnia.

Przypomnijmy, że 26 maja w Bratysławie, w komorze silnika autobusu Solaris Urbino na gaz ziemny doszło do pożaru. Po tym zdarzeniu wspólnie z przewoźnikiem z Bratysławy zarząd firmy Solaris podjął decyzję o wycofaniu z ruchu pozostałych 21 autobusów, do czasu dokładnego przebadania pojazdów.

ycipk-15yxm3
Podziel się

Równolegle z działaniami firmy badającej sprawność autobusów prowadzone były przez słowacką policję czynności wyjaśniające w sprawie ustalenia przyczyn pożaru jednego autobusu. Ostatecznie badania policji nie doprowadziły jednak do ustalenia, co było bezpośrednią przyczyną zdarzenia.

Wszystkie autobusy zostały szczegółowo zbadane przez niezależnych rzeczoznawców z firmy Slovdekra (słowackie przedstawicielstwo niemieckiej firmy certyfikacyjnej Dekra). Badanie wykazało całkowite bezpieczeństwo eksploatacji autobusów. Dla podwyższenia poziomu bezpieczeństwa MPK Bratysława poprosiło producenta autobusów o dodatkowy montaż urządzeń samogaszących, co zostało wykonane.

„Opinia (specjalistycznej firmy certyfikującej - przyp.) stwierdza, że pojazdy mogą zostać wysłane na linie. Dodatkowo dla podniesienia bezpieczeństwa we wszystkich autobusach zainstalowano urządzenia samogaszące - powiedział prezes zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Bratysławie Branislav Zahradnik.

ycipk-15yxm3

Krzysztof Olszewski, prezes Solaris Bus & Coach: „Opinia Slovdekra (słowackie przedstawicielstwo niemieckiej firmy certyfikacyjnej) potwierdziła to, o czym byliśmy przekonani od samego początku. Nie ma mowy o jakiejkolwiek usterce produkcyjnej. Produkowane przez nas autobusy są w pełni bezpieczne, o czym zapewniam wszystkich pasażerów wsiadających na pokład Solarisów, czy to na gaz ziemny, czy na jakiekolwiek inne paliwo. Kontrola jakości, testy bezpieczeństwa i szkolenia kierowców eksploatujących nasze autobusy to priorytety działalności naszej firmy. Niesmak budzi jednak zachowanie słowackich mediów, które z góry wskazały nas - polskiego producenta - jako winnych całego wydarzenia. Spodziewamy się, że równie szybko poinformują o zakończeniu całej sprawy".

Źródła: Samar, Solaris Bus & Coach

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-15yxm3

ycipk-15yxm3
ycipk-15yxm3