Trwa ładowanie...
d378ham

Sojusz BMW, Intela i Mobileye ma stworzyć samochód autonomiczny

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sojusz BMW, Intela i Mobileye ma stworzyć samochód autonomiczny
(Materiały prasowe)
d378ham

Grupa BMW, Intel i Mobileye rozpoczęły współpracę, która ma zaowocować wprowadzeniem w pełni zautomatyzowanego systemu wspomagania jazdy. Ma on trafić do produkcji seryjnej w ciągu najbliższych pięciu lat.

Miejscem debiutu systemu będzie model BMW iNEXT. Jego kierowca będzie będzie mógł nie tylko zdjąć dłoń z kierownicy, ale także osiągnąć tryby "eyes off" oraz "mind off", pozwalające przeznaczyć czas spędzany w aucie na wypoczynek lub pracę. Kolejnym poziomem rozwoju technicznego jazdy autonomicznej będzie tryb "driver off", czyli bez udziału kierującego nim człowieka.

Zgodnie z zapowiedziami już niebawem możemy spodziewać się pierwszych jazd testowych, a w 2017 r. platforma zostanie wykorzystana we flotach wykonujących rozszerzone autonomiczne jazdy próbne. Docelowo układ ma być dostępny nie tylko w samochodach BMW, ale też oferowany innym producentom.

d378ham

System będzie oparty na kontroli wizyjnej oraz funkcji analizy otoczenia pojazdu za pomocą kamery. Zostaną one umieszczone na nowym układzie SoC (system-on-chip) Mobileye, a wspólnie opracowywane algorytmy fuzji danych na platformach obliczeniowych Intela. Kolejną zastosowaną technologią będzie Road Experience Management, która umożliwi precyzyjną lokalizację w czzasie rzeczywistym i odpowiednie odwzorowanie otoczenia pojazdu.

Stworzenie samochodów autonomicznych jest elementem strategii BMW "Number ONE > NEXT". - Po naszej inwestycji w technologię map wysokiej rozdzielczości HERE współpraca z Intelem i Mobileye jest dużym krokiem ku wprowadzeniu samoprowadzących się pojazdów. Zaprezentowaliśmy już inne rozwiązania z tego zakresu w konceptach Vision Next 100, jednak podpisanie umowy o współpracy pozwoli zdecydowanie przyspieszyć rozwój samochodów autonomicznych. - powiedział Harald Kruger, prezes zarządu BMW.

Źródło: BMW

ll

d378ham

Podziel się opinią

Share

d378ham

d378ham