Trwa ładowanie...
28-04-2016 18:25

Snapchat pozwany za wypadek. Aplikacja współwinna?

Snapchat pozwany za wypadek. Aplikacja współwinna?Źródło: Shutterstock
d2xqs7l
d2xqs7l

Szykuje się precedensowy proces sądowy. Popularna wśród młodych ludzi aplikacja Snapchat została pozwana o odszkodowanie przez ofiary wypadku. Według pozywających jest współwinna.

Wypadek miał miejsce kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz do sądu w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych trafił pozew. Sprawczynią była 18-letnia Christal McGee. Dziewczyna jechała swoim autem i zwiększała prędkość. Po przekroczeniu 100 mil/h (160 km/h) chciała skorzystać z filtra prędkości dostępnego na Snapchacie i dostać stosowne trofeum.

Niestety, kiedy miała na liczniku ok. 108 mil/h (170 km/h) w miejscu gdzie wolno było jechać 55 mil/h (90 km/h) uderzyła w inne auto. Ofiarami wypadku zostali Wentworth i Karen Maynard. Sama sprawczyni wyszła z opresji bez szwanku, jedynie z lekkimi obrażeniami (oczywiście zrobiła stosowne zdjęcia i nakręciła film, by opublikować wszystko na Snapchacie).

Wenworth Maynard spędził wiele tygodni w szpitalu. Wciąż nie jest w pełni sprawny, porusza się na wózku inwalidzkim. To właśnie on postanowił pozwać Snapchata za spowodowanie dekoncentracji Christal McGee, a więc przyczynienie się do wypadku.

d2xqs7l

Rozprawa wkrótce, na razie głos w sprawie zabrał rzecznik Snapchata, który zaprzeczył, jakoby firma była winna. - Bardzo często ostrzegamy naszych użytkowników przed snapowaniem podczas jazdy autem - powiedział.

Z badań amerykańskich wynika, że już 25 proc. wypadków ze skutkiem śmiertelnym na drogach szybkiego ruchu (autostradach) spowodowanych jest używaniem smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Amerykanie namiętnie wysyłają SMS-y, przeglądają internet, oglądają filmy, grają i używają aplikacji podczas jazdy.

Źródło: NBC News, opr. MAK

d2xqs7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xqs7l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj