Trwa ładowanie...
d13iv9g

Śmiertelny wypadek podczas policyjnego pościgu

Share
Śmiertelny wypadek podczas policyjnego pościgu
Źródło: WP.PL
d13iv9g

Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie prowadzi postępowanie w sprawie wypadku, w którym po zderzeniu policyjnego radiowozu z Mazdą zginął 41-letni kierowca cywilnego pojazdu a dwóch funkcjonariuszy trafiło do szpitala. Policjanci prowadzili pościg za BMW, którego do tej pory nie udało się odnaleźć.

Do wypadku doszło minionej nocy ok. g. 1.20 na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Tymienieckiego. Policjanci znaleźli się w tym miejscu po kilkuminutowym pościgu za BMW, które wcześniej próbowali zatrzymać w samym centrum miasta. - Kierowca zignorował polecenia funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci włączając sygnały świetlne i dźwiękowe rozpoczęli pościg jednocześnie informując o zdarzeniu oficera dyżurnego - poinformowała PAP rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka. Na skrzyżowaniu Kilińskiego z Tymienieckiego policyjny Opel Astra zderzył się z mazdą, która wyjeżdżała z drogi mającej pierwszeństwo przejazdu. W wypadku zginął 41-letni kierowca mazdy a dwaj funkcjonariusze, w wieku 29 i 35 lat, w stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitala im. Kopernika. Ściganego przez policjantów BMW nie udało się zatrzymać.

Postępowanie w sprawie wszczęła poleska prokuratura. - Przeprowadzono oględziny miejsca wypadku i zabezpieczono m.in. biorące w nim udział pojazdy. Jest jednak zbyt wcześnie, by rozstrzygać kwestię winy - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Wyjaśnił, że analiza wypadków z udziałem pojazdów uprzywilejowanych jest bardzo skomplikowana i wymaga niezwykle skrupulatnych działań. Przypomniał, że do wypadku doszło na skrzyżowaniu, na którym nie działała sygnalizacja świetlna, a biorący udział w pościgu radiowóz jechał drogą podporządkowaną. W tej chwili nie wiadomo m.in., czy mający pierwszeństwo kierowca mazdy słyszał i czy mógł słyszeć sygnały dźwiękowe. - Do wyjaśnienia sprawy potrzebne będą m.in. zeznania świadków oraz analiza zapisu łączności pomiędzy radiowozem i centrum dowodzenia oraz monitoringu na trasie przejazdu - powiedział Kopania.

d13iv9g

Dodał, że w tej chwili trudno powiedzieć, jakie zarzuty po zatrzymaniu usłyszy kierowca BMW, który uciekał przed policją. - Nie wiemy dlaczego uciekał, a od tego wiele zależy. Z pewnością popełnił wykroczenia polegające na nie zatrzymaniu się do kontroli oraz złamaniu przepisów ruchu drogowego podczas ucieczki przed radiowozem - wyjaśnił Kopania. Tożsamość kierowcy BMW na razie jest jednak nieznana. Policja nadal prowadzi czynności zmierzające do odnalezienia samochodu. - Z dotychczasowych ustaleń wynika, że jest to BMW w ciemnym kolorze, dwudrzwiowe na tablicach rejestracyjnych rozpoczynających się od wyróżnika KNS. Funkcjonariusze typują użytkowników takich pojazdów. Kilku zostało już przesłuchanych. Wśród podejrzewanych jest wielokrotnie notowany wcześniej łodzianin, który w przeszłości był kontrolowany na terenie miasta w takim właśnie pojeździe - poinformowała Kącka.

d13iv9g

Podziel się opinią

Share
d13iv9g
d13iv9g
Więcej tematów