Trwa ładowanie...
26-04-2011 10:50

Słabszy wynik tyskiego Fiata

Słabszy wynik tyskiego FiataŹródło: PAP/Andrzej Grygiel
d40afpy
d40afpy

W pierwszym kwartale tego roku z taśm montażowych w tyskiej fabryce Fiata zjechało o ponad 16 proc. mniej samochodów niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku. Mimo to przedstawiciele zakładu uważają, że osiągnięty wynik jest dobry.

Tyska fabryka należy do grupy najbardziej wydajnych zakładów Fiata na świecie. W tym roku zanotowała ona jednak spadek produkcji. W pierwszym kwartale tego roku zakład opuściło 138 tys. samochodów. Oprócz Fiatów i Lancii – w trzech pierwszych miesiącach 116 tys. 227 sztuk – powstaje tam również nowy model Forda Ka. W trzech pierwszych miesiącach Fiat Auto Poland sprzedał w Polsce blisko 6 tys. samochodów osobowych, przede wszystkim Fiatów: Punto, Panda i Bravo.

Dlaczego o 16 proc. słabszy niż w ubiegłym roku wynik tyskiej fabryki cieszy kierownictwo zakładu? "Na uwagę zasługuje fakt, że te wyniki tyski zakład Fiat Auto Poland uzyskał prowadząc równolegle prace z przygotowaniami do uruchomienia seryjnej produkcji nowej Lancii Ypsilon" – powiedział dla PAP rzecznik Fiat Auto Poland, Bogusław Cieślar.

Codziennie z linii produkcyjnych tyskiej fabryki zjeżdża ponad 2 tys. samochodów.

Źródło: PAP

tb/

d40afpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40afpy
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj