Trwa ładowanie...
d4j1c52
IAR

Słabe zainteresowanie autami z "kratką"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Słabe zainteresowanie autami z "kratką"
(zdjęcie producenta)
d4j1c52

Od początku roku można odliczyć pełen podatek VAT od zakupu aut z kratką. By tak się stało muszą one posiadać homologację samochodu ciężarowego. Według nowych przepisów, przedsiębiorcy będą mogli odliczyć tylko połowę podatku.

Dyrektor generalny Związku Polskiego Leasingu, Andrzej Sugajski podkreśla, że zainteresowanie leasingowaniem nowych pojazdów od początku roku jest mniejsze niż można było się spodziewać. Jego zdaniem, przedsiębiorcy racjonalnie podejmują decyzje o wymianie samochodu. Leasingują nowe auto nie tylko z powodu korzystnych przepisów, ale także z powodu potrzeb firmy. Rozmówca IAR dodaje, że na decyzje przedsiębiorców wpływa także niepewność związana z nowymi regulacjami.

Część kierowców wstrzymuje się z leasingiem aut w obawie, że nie zdołają ich odebrać przed wejściem nowych przepisów. W uzasadnieniu do ustawy ministerstwo finansów przewiduje, że nowe przepisy zaczną obowiązywać od początku marca. Wejdą one w życie dwa tygodnie po ich opublikowaniu w Dzienniku Ustaw.

Z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów wynika, że w styczniu zarejestrowano nieco ponad 2 000 aut z homologacją ciężarową.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Wygraj paliwo o wartości 3.000 zł! Kliknij i weź udział w konkursie

d4j1c52

Podziel się opinią

Share

d4j1c52

d4j1c52