Trwa ładowanie...
16-12-2008 09:34

Słabe wyniki Kubicy to dobry znak?

Słabe wyniki Kubicy to dobry znak?Źródło: AFP
d28szw9
d28szw9

Wyniki zeszłotygodniowych testów Formuły 1 dla polskich kibiców mogły być bardzo niepokojące. Każdego dnia na ostatnim miejscu był kierowca zespołu BMW Sauber, a Robert Kubica uzyskiwał kolejno ostatni oraz przedostatni czas. Czy oznacza to, że ekipa Polaka ma duże problemy techniczne? Nic podobnego - donosi "Przegląd Sportowy".

W testach nie chodzio najlepsze czasy okrążeń, lecz o wykonanie zaplanowanego programu prac, a to - jak twierdzi Robert - idzie dobrze. Paradoksalnie najsłabsze czasy kierowców BMW mogą wskazywać, że niemiecka stajnia jest najbardziej zaawansowana w pracach nad przyszłorocznymi bolidami.

Żadna ekipa nie skończyła jeszcze projektowania i budowy nowych samochodów, ale przygotowano już wiele komponentów na sezon 2009. Team BMW ma już prototypowe nowe skrzydła, system KERS oraz testuje nowe opony, które także bardzo będą różnić się od używanych dotychczas (nie są nacinane, a gładkie). Wszystkie te komponenty zainstalowane są do tegorocznych samochodów, które konstrukcyjnie nie były przygotowane do jazdy w tak odmiennej konfiguracji. Pojazdy takie w F1 potocznie nazywane są hybrydami.

Im więcej w aucie dodatków szykowanych na przyszły sezon, tym gorsze czasy okrążeń. Dlatego słabe wyniki zawodników BMW sugerują, że do sprawdzania mają dużo nowych podzespołów. Wniosek - prace nad przyszłoroczną maszyną są bardzo zaawansowane - być może najbardziej w całej stawce. Po odpadnięciu Hondy to BMW jest podobno liderem w dziedzinie rozwoju hybrydowych systemów KERS. Na razie więc polscy kibice nie mają powodów do zmartwień.

_ Więcej w "Przeglądzie Sportowym" _

d28szw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28szw9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj