Trwa ładowanie...
demt3j2

Skoda Kodiaq z nowymi usługami internetowymi

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skoda Kodiaq z nowymi usługami internetowymi
(zdjęcie producenta)
demt3j2

Pierwszy SUV Skody, Kodiaq, będzie miejscem debiutu dwóch nowych usług internetowych. Obejmują one zdalny dostęp do samochodu oraz dodatkowe informacje nawigacyjne.

Skody Kodiaq z systemami nawigacji Amundsen i Columbus otrzymają funkcję kontroli natężenia ruchu. Na mapie będzie wyświetlana aktualna płynność jazdy, a w przypadku korków zostaną zasugerowane szybsze alternatywy. Urządzenia będą oparte na usługach Google Earth oraz StreetView. Dodatkowo kierowca dowie się, jakie są ceny paliw na okolicznych stacjach i gdzie znajdują się parkingi z wolnymi miejscami, będzie też można sprawdzić bieżące wiadomości i prognozę pogody.

Przez pierwszy rok użytkowania pojazdu Skoda przewidziała darmowy poszerzony zakres komunikacji serwisowej oraz zdalny dostęp do auta. Dzięki aplikacji na smartfony będzie można skontrolować, czy auto jest zamknięte, czy ma włączone światła oraz ile paliwa pozostało w baku. Dodatkowo na parkingu auto samo zatrąbi i włączy światła awaryjne, by można je było łatwo zlokalizować. Usługi poszerzonego zakresu komunikacji serwisowej pomogą z kolei w planowaniu harmonogramu przeglądów. Wcześniej wybrany przez właściciela pojazdu dealer otrzyma informację o zbliżającym się terminie przeglądu, aby ustalić z klientem dogodny termin spotkania.

demt3j2

W razie wypadku automatycznie uruchomi się system Emergency Call. Samochód samodzielnie ustanowi głosowe i cyfrowe połączenie z centrum alarmowym, przekazując dyżurnemu niezbędne informacje na temat zderzenia i pozwalając mu na odpowiednią interwencję, w tym wezwanie służb ratunkowych. Osoby siedzące w samochodzie będą mogły także samodzielnie nawiązać połączenie alarmowe poprzez przycisk zamieszczony w podsufitce.

Źródło: Skoda

ll/Wirtualna Polska

Jedziesz własnym autem i nie płacisz za paliwo. To BlaBlaCar. Wypróbuj!

demt3j2

Podziel się opinią

Share

demt3j2

demt3j2