Trwa ładowanie...
d19ge3u
skoda

Škoda bez tajemnic. Rusza cykl wykładów Interaktywnej Akademii

Cykl edukacyjnych transmisji online, podczas których eksperci na żywo omawiają kolejne innowacje technologiczne i możliwości nowych modeli samochodów Škoda oraz dzielą się przydatnymi wskazówkami dotyczącymi eksploatacji - rusza nowa, pomysłowa inicjatywa lidera polskiego rynku, mająca służyć nie tylko jego klientom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Škoda bez tajemnic. Rusza cykl wykładów Interaktywnej Akademii
(Materiały prasowe, Fot: Skoda)
d19ge3u

Z każdą nową generacją samochodów debiutują kolejne innowacje technologiczne, wpływające na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Jednak wraz z korzyściami, pojawiają się także nowe wyzwania, dotyczące zrozumienia i obsługi wszystkich wprowadzanych przez producentów systemów.

W odpowiedzi na rosnące potrzeby poznawcze klientów powstała Interaktywna Akademia Škody. To nowe przedsięwzięcie lidera polskiego rynku samochodów osobowych, którego celem jest przedstawienie w angażujący i jasny sposób wszystkich ważnych funkcji jego nowych modeli. Rozwiązanie bardzo przydatne zarówno dla tych klientów, którzy chcą mieć lepszy obraz całej oferty Škody, bo np. rozważają jej zakup, jak i tych obecnych, którzy chcą w pełni wykorzystywać możliwości swoich samochodów.

Jeśli więc ciekawi was, co kryje się pod często występującymi przy opisach nowych modeli Škody hasłami typu: SmartLink i VarioFlex albo nie spodziewaliście się, że w samochodach Škoda można dyktować SMS-y czy też sprawdzać ceny paliw na okolicznych stacjach benzynowych, warto dać szansę choćby jednemu z wykładów. Łatwo i szybko przekonacie się, jakie możliwości kryją się w autach z Mladá Boleslav.

Materiały prasowe

Jak działa Interaktywna Akademia Škody?

Pod tą nazwą kryje się cykl prezentacji przedstawianych na żywo przez polskich ekspertów w Wirtualnym Salonie Škody. Cykl wykładów, który rozpoczął się w lipcu bieżącego roku, jest transmitowany na przestrzeni całego dnia. Dołączyć do nich można w bardzo prosty sposób, wchodząc na stronę Akademii i klikając tam odpowiednią ikonkę informującą o trwającym przekazie. Na tej samej stronie przedstawiony jest także szczegółowy harmonogram na cały nadchodzący tydzień. Relacje można oglądać na komputerach, tabletach lub smartfonach. Udział w wykładach jest oczywiście darmowy.

d19ge3u

Jak sama nazwa wskazuje, w wykładach Interaktywnej Akademii Škody widzowie mogą uczestniczyć nie tylko biernie, ale i czynnie, zadając pytania w oknie czatu. Każdy z widzów może dopytać o wszelkie interesujące go szczegóły i zapoznać się z nimi z bliska na ekranie swojego urządzenia.

Wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu. Kolejne kroki interakcji wyglądają podobnie, jak podczas prawdziwego spotkania z doradcą marki. Podczas późniejszej, indywidualnej rozmowy, widz może otrzymać dodatkowe materiały, takie jak zdjęcia czy cenniki oraz otrzymać pomoc w konfiguracji auta. W końcu może umówić się na jazdę próbną, podczas której przekona się, jak interesujący go model sprawdza się już nie w wirtualnym, a realnym świecie.

Materiały prasowe

Czego można się dowiedzieć z wykładów Interaktywnej Akademii Škody?

Misją Škody – wyrażaną poprzez rozwój technologiczny i akcje edukacyjne takie jak ta – jest poprawa bezpieczeństwa nas wszystkich. Zarówno kierowców, jak i pieszych. Niezależnie od samochodu, bez względu na jego cenę, bezpieczeństwo powinno być prawem, a nie luksusem zarezerwowanym wyłącznie dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na najdroższe modele. Dlatego też duża część tematów poruszanych w Akademii jest poświęcona właśnie temu zagadnieniu. Prezentacje pokazują działanie systemów wspierających prowadzenie, które można znaleźć na pokładach nowych modeli marki a także uczą jak z nich poprawnie korzystać.

d19ge3u

Należą do nich na przykład czujnik martwego pola Blind Spot Detect, który ostrzega kierowcę przed innymi użytkownikami drogi ukrytymi w miejscach niewidocznych dla lusterek, oraz Driver Alert, który monitoruje zachowanie kierowcy i sugeruje mu przerwę, gdy ten jest zmęczony.

Znajdujące się w samochodach Škody systemy potrafią także przejąć kontrolę nad pojazdem, gdy niebezpieczeństwo jest nieuniknione. Mogą wyhamować przed pieszym (Pedestrian Monitor), zatrzymać pojazd, gdy kierowca stracił możliwość jego prowadzenia (Emergency Assistant) albo zahamować po pierwszej kolizji, by nie doszło do kolejnej (Multi Collision Brake).

Materiały prasowe

Interaktywna Akademia jest więc kolejnym sposobem, w jaki czeska marka przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Jednak innowacje Škody wykorzystywane są nie tylko we wspomnianych wcześniej, awaryjnych sytuacjach, ale i podczas normalnej, codziennej jazdy z punktu A do B.

d19ge3u

W modelach marki można znaleźć rozwiązania, które pomogą utrzymać pas ruchu (Lane Assist), jechać w korku (Traffic Jam Assist), parkować *(Park Assist) i *cofać z przyczepą (bardzo ceniony Trailer Assist). W czasie wykładów eksperci Škody dokładnie pokażą, jak skonfigurować i cieszyć się z tych i wielu innych funkcji poprawiających komfort codziennej eksploatacji. Podzielą się także ciekawostkami i informacjami niedostępnymi w typowych źródłach. Są w końcu nieocenionym źródłem wiedzy na wszelkie tematy związane z modelami tej marki.

W prowadzonych przez Škodę transmisjach każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Nie tylko posiadacze samochodów tej marki. Wykłady Interaktywnej Akademii przedstawiają także praktyczne porady związane z wyjazdami na urlop, prawidłowym montowaniem fotelików dla dzieci czy utrzymywaniem swojego samochodu w jak najlepszej formie.

Materiały prasowe

Nowe modele samochodów wymagają lepszego przygotowania użytkownika, ale odwdzięczają mu się daleko wyższym poziomem komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Interaktywna Akademia pozwala postawić pierwszy krok na drodze ku *jeszcze bardziej satysfakcjonującej i bezproblemowej *eksploatacji naszego pojazdu.

Artykuł powstał we współpracy z marką Škoda

d19ge3u

Podziel się opinią

Share

d19ge3u

d19ge3u