WP

Siatka złodziei samochodów wpadła na gorącym uczynku

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siatka złodziei samochodów wpadła na gorącym uczynku
(Policja.pl)
WP

Rozpracowana grupa zajmująca się kradzieżami samochodów, zlikwidowana dziupla, odzyskane trzy auta, w tym luksusowe Audi Q7 o wartości ponad 150 tys. złotych, zatrzymane cztery osoby - to efekt działań dolnośląskich policjantów. Sprawcy działali na terenie województwa dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i Niemiec.

Do zatrzymań doszło na terenie Bogatyni i Zgorzelca. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 21 do 28 lat – mieszkańcy tych rejonów. Trzech z nich wpadło na gorącym uczynku, gdy manipulowali przy zaparkowanym samochodzie. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy po krótkim pościgu. Czwarty z zatrzymanych, to mężczyzna, który wynajmował "dziuple” - pomieszczenia, gdzie przechowywane były kradzione auta.

Funkcjonariusze odzyskali trzy samochody - Alfa Romeo, Opel Vectra i skradzione w Niemczech Audi Q7 o wartości około 150 tys. zł. Zabezpieczono też kradzione tablice rejestracyjne i inne części samochodowe. Policjanci zajmujący się tą sprawą na chwilę obecną udowodnili im co najmniej 12 przestępstw – kradzieży samochodów, usiłowań i włamań do aut. Skradzione pojazdy w większości rozbierali na części.

WP

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Policjanci wciąż wyjaśniają okoliczności związane z przestępczym procederem. Zatrzymanym, za czyny, których się dopuścili, grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja

tb/

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP