Trwa ładowanie...
d36j933

Sfotografowała policyjne auto zaparkowane na kopercie. Zapłaci 600 euro

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sfotografowała policyjne auto zaparkowane na kopercie. Zapłaci 600 euro
(motor1.com)
d36j933

*Nie od dziś wiadomo, że policja, skoro karze kierowców, powinna dawać im przykład przestrzegając przepisów ruchu drogowego. Przekraczanie prędkości czy ignorowanie sygnalizacji świetlnej są niedopuszczalne. Podobnie jak parkowanie na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych. *

Jak donosi serwis Motor1.com, takie przewinienie sfotografowała pewna Hiszpanka, po czym wrzuciła zdjęcie do internetu. Niestety, nie był to dobry pomysł, ponieważ nałożono na nią grzywnę w wysokości aż 600 euro. Wszystko przez wprowadzone 1 lipca prawo mówiące m.in. o tym, że osoba ujawniająca zdjęcia z policyjnych operacji lub narażająca tym samym bezpieczeństwo funkcjonariuszy oraz ich rodzin podlega karze.

Według lokalnej policji, mundurowi mieli prawo do takiego parkowania, ponieważ brali udział w akcji, a zrobienie oraz opublikowanie takiego zdjęcia było dla nich ujmą. Dlatego też zdecydowano o nałożeniu grzywny.

d36j933

Warto przypomnieć, że w Polsce niejednokrotnie spotykaliśmy się z przypadkami, kiedy policjanci parkowali na miejscu dla niepełnosprawnych. Nie było jednak słychać o karach dla ujawniających takie przewinienia. Wręcz przeciwnie – nie raz opinia publiczna była przepraszana za zachowanie funkcjonariuszy.

d36j933

Podziel się opinią

Share

d36j933

d36j933