Trwa ładowanie...
d4iv7rb

Sezon motocyklowy rozpoczęty: policja przestrzega

Share
Sezon motocyklowy rozpoczęty: policja przestrzega
Źródło: Policja.pl
d4iv7rb

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Na drogach pojawia się coraz więcej motocykli. Niestety liczba wypadków z ich udziałem wzrasta. Wystarczy jedna sekunda nieuwagi, a motocyklista może zginąć na miejscu lub zostać kaleką do końca życia! Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dodatnia temperatura, sucha nawierzchnia i coraz dłuższy dzień to dla motocyklistów wyraźna oznaka, że czas na przesiadkę z samochodu na dwa kółka. Niestety, jak pokazują coroczne obserwacje, nie obywa się wówczas bez tragicznych w skutkach wypadków, takich jak ostatnio w Warszawie. Na skrzyżowaniu ul. Grochowskiej z ul. Wspólna Droga ze skuterem zderzył się Ford; kierujący motocyklem, pomimo podjętej reanimacji, zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci ustalają okoliczności wypadku.

Jak wynika z policyjnych statystyk, wina za wypadki drogowe z udziałem motocyklistów leży po obu stronach uczestników ruchu drogowego - zarówno po stronie kierowców motocykli, jak i kierujących samochodami. Różnica jednak polega na tym, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji tych dwóch pojazdów, to motocyklista ma mniejsze szanse na przeżycie albo wyjście z tego bez obrażeń. Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale i innych.

Źródło: Policja

tb, moto.wp.pl

Duży wybór opon w atrakcyjnych cenach. Darmowa dostawa. Sprawdź oferty!

d4iv7rb

Podziel się opinią

Share
d4iv7rb
d4iv7rb
Więcej tematów