Trwa ładowanie...
d2s4001
16 czerwca 2016, 17:25

ŚDM/Unieważniono przetarg dotyczący oznakowania stref ograniczonego ruchu w trakcie ŚDM

d2s4001
d2s4001

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie unieważnił przetarg dotyczący oznakowania stref ograniczonego ruchu, które będą wprowadzone w mieście w czasie ŚDM.

Jak poinformowano w czwartek postępowanie zostało unieważnione, ponieważ "cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie tej części zamówienia".

"Były dwie oferty. Jedna opiewała na ok. 2 mln zł, druga na ok. 6 mln. Wykonawca, który zaproponował 2 mln zł poinformował nas, że nie doszacował kosztów i nie podejmie się wykonania tego zadania za taką kwotę. Druga oferta była za wysoka, stąd decyzja o unieważnieniu przetargu" - powiedział PAP Piotr Hamarnik z ZIKiT.

Dodał, że w ciągu kilku dni zapadnie decyzja, czy oznakowanie stref ograniczonego ruchu na czas ŚDM zostanie podzielone na jeszcze mniejsze zadania czy przetarg zostanie powtórzony. "Specustawa o ŚDM daje nam takie możliwości, że będziemy w stanie jeszcze zdążyć z powtórzeniem przetargu"- zapewnił Hamarnik.

d2s4001

To kolejny przetarg dotyczący organizacji ruchu ogłaszany przez ZIKiT. Pierwszy dotyczył zarówno przygotowania dokumentacji jak i wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu w Krakowie. W odpowiedzi wpłynęła tylko jedna oferta od konsorcjum firm, które zaproponowały znacznie wyższą cenę niż zarezerwowana na ten cel kwota.

Przetarg unieważniono i zdecydowano o podziale zadań. Kto inny miał przygotować dokumentację, a kto inny zająć się oznakowaniem miasta, przy czym to zadanie podzielono na cztery części: oznakowanie parkingów, tablice prowadzące dla pieszych, oznakowanie bus-pasów dla komunikacji miejskiej i oznakowanie stref ograniczonego ruchu wraz z trasami przejazdu. Jak poinformował Hamarnik przetarg dotyczący trzech pierwszych zadań został rozstrzygnięty.

W trakcie ŚDM w Krakowie konieczne będzie postawienie w sumie ok. 2 tys. znaków drogowych, 4,5 tys. zapór oraz tablic wyznaczających objazdy, o łącznej powierzchni przynajmniej 900 m kw. Miasto oczekiwało, że zwycięzca przetargu zapewni także brygady, pracujące 24 godziny na dobę, które będą w stanie szybko reagować na wszystkie wydarzenia i na bieżąco wprowadzać konieczne zmiany.

Pierwsze znaki drogowe mają być ustawiane na krakowskich ulicach około 2 tygodnie przed Światowymi Dniami Młodzieży, które rozpoczną się 26 lipca.

d2s4001
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s4001
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj