Trwa ładowanie...
d3yjuow
Samochodowy fotel przyszłości mają stworzyć polscy studenci

Samochodowy fotel przyszłości mają stworzyć polscy studenci

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3yjuow

Ma być wygodny, pełen nowinek technologicznych i komfortowy - samochodowy fotel, jaki będzie nam służył w samochodach w nieodległej przyszłości. Jak dokładnie będzie wyglądał? O tym przekonamy się po rozstrzygnięciu konkursu na zaprojektowanie tego elementu wyposażenia.

- Szukamy innowacyjności, czekamy na osoby kreatywne, które zaproponują nowe rozwiązania, łatwe do wprowadzenia w ciągu kilka lat. Jeżeli chodzi o nagrody są one bardzo atrakcyjne. Za pierwsze miejsce oferujemy roczny staż, wizytę w zagranicznej fabryce w mieście Kongsberg. Nagrodą jest również 5 tysięcy złotych. Nie zapomnieliśmy również o drugim i trzecim miejscu. Tutaj również oferujemy staż i nagrody pieniężne – mówi Natalia Kuszwara, specjalista ds. Personalnych Kongsberg Automotive Pruszków, firmy zajmującej się produkcją elementów wyposażenia samochodów. Konkurs „Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path” skierowany jest do studentów szkół wyższych o profilu technicznym, z całej Polski.

d3yjuow

- Przed młodymi przyszłymi inżynierami wielkie wyzwanie – przygotowanie projektu technicznego fotela przyszłości. – Musi być to rozwiązanie możliwe do wykorzystania w siedzeniu samochodowym i spełniać wymogi komfortu takie jak: ogrzewanie, wentylacja, systemy masażu, systemy podparcia lędźwiowego oraz bocznego, podparcia pleców, zagłówka, ustawienia optymalnej postawy podczas jazdy – tłumaczy Grzegorz Kasperczyk, z pruszkowskiej firmy. - Wysoko oceniane będą też prace zakończone prototypem przedstawionego rozwiązania. – O czym warto pamiętać? Cenimy lekkość i spójność konstrukcji fotela, wygodę, elastyczność oraz łatwość adaptacji systemów komfortu. Stawiamy na pomysłowość – dodaje.

Zgłoszenia konkursowe powinny przedstawiać innowacyjne rozwiązania dotyczące fotela samochodowego, ze względów technicznych możliwe do wdrożenia do produkcji. Istotny będzie także stosunek kosztów do funkcji użytkowej fotela.

- Wierzymy w pomysłowość polskich studentów. Nasza firma pragnie docenić tych, którzy na tle środowiska akademickiego wyróżniają się kreatywnością. Chcielibyśmy dotrzeć do studentów, którzy posiadają nie tylko oryginalne pomysły, ale także odpowiednią wiedzę do ich realizacji – mówi Krzysztof Hauk, General Manager Kongsberg Automotive w Pruszkowie.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w czerwcu, a dla laureatów przewidziano następujące nagrody:
I miejsce – 5 000 PLN oraz roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków i wizyta w jednym z zagranicznych zakładów Kongsberg Automotive;
II miejsce – 4 000 PLN oraz roczny staż;
III miejsce – 2 000 PLN oraz trzymiesięczne praktyki.

d3yjuow

Podziel się opinią

Share

d3yjuow

d3yjuow