Trwa ładowanie...
d19ge3u
d19ge3u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Samochodem Jana Pawła II jedzie na kanonizację

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d19ge3u

Marek Schramm, pół Polak, pół Niemiec, wyjechał w poniedziałek z Berlina samochodem Karola Wojtyły, starą warszawą, i ma zamiar dojechać nim do Rzymu na kanonizację polskiego papieża, odwiedzając po drodze Kraków i inne miejsca związane z Janem Pawłem II.

- Szybkość maksymalna to 115 km na godz., ale tak naprawdę to prowadzi się ją dobrze przy szybkości 70 km/godz. - mówi Schramm o warszawie, którą kupił w 2012 roku, a następnie z pomocą sześciu Polaków i 11 Niemców gruntownie wyremontował.

Warszawa została wyprodukowana w 1958 roku i od wyjazdu z fabryki do 1977 roku była służbowym samochodem Karola Wojtyły, wówczas arcybiskupa krakowskiego.

d19ge3u

- Dzwoniłem często do Polski w poszukiwaniu części zamiennych. Gdy mówiłem, że chodzi o stary samochód Jana Pawła II ludzie stawali się bardzo pomocni. Niektórzy dali mi części za darmo - mówi 45-letni Schramm w rozmowie z AFP.

- Ta podróż to mój sposób oddania hołdu roli, jaką Jan Paweł II, który zachwiał podstawami komunistycznego reżimu, odegrał w polityce - wyjaśnia Schramm, który określa się jako niepraktykujący katolik.

Schramm ma zamiar odwiedzić Gdańsk, z którego pochodzi jego matka, Warszawę, Kraków i Wadowice, czyli miejsca, które odegrały ważną rolę w życiu polskiego papieża, i w ciągu 15 dni dotrzeć do Rzymu.

Schramm odkupił Warszawę od dalekiego krewnego szofera kardynała Wojtyły za cenę, której nie chce ujawnić, przyznaje jedynie, że to suma sześciocyfrowa.

Nawigacje GPS na Allegro. Sprawdź ceny i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d19ge3u

Podziel się opinią

Share

d19ge3u

d19ge3u