Trwa ładowanie...
16-06-2016 10:11

Samochód musi pasować do telefonu. Nie odwrotnie!

Samochód musi pasować do telefonu. Nie odwrotnie!Źródło: Shutterstock
d3xvvwh
d3xvvwh

Po raz pierwszy pokazano, w jak dużym stopniu smartfony rządzą naszym życiem. Nabywcy samochodów przyznają, że nawet gdy wszystkie cechy nowego modelu przypadły im do gustu – stylistyka, cena, zużycie paliwa i właściwości jezdne – raczej nie zdecydują się na jego zakup, jeżeli nie będą mogli zsynchronizować z nim swojego telefonu komórkowego.

Badanie zlecił Nissan. Japończycy chcieli zrozumieć konieczność rozwijania najnowocześniejszych systemów multimedialnych w swoich crossoverach. Spytano więc o cechy takich aut i systemów. Okazało się, że:

- 28 proc. klientów przedkłada opcje łączności dostępne w samochodzie nad inne cechy pojazdu, w tym zużycie paliwa,

- 13 proc. klientów nie kupiłoby samochodu, który nie zapewnia łączności z internetem,

- 20 proc. zainteresowałoby się ofertą innej marki ze względu na lepsze opcje łączności,
Ten wskaźnik rośnie do 41 proc. w przypadku osób, które za kierownicą spędzają więcej niż 20 godzin tygodniowo.

d3xvvwh

Przeprowadzone badania skłoniły Nissana do inwestycji służących zagwarantowaniu bezproblemowej integracji telefonu z pokładowymi systemami. Szefem europejskiego zespołu jest Patrick Keenan - w Nissanie znany jako „człowiek z 40 telefonami”.

- Obecnie rynkowy cykl życia nowego modelu samochodu trwa od pięciu do sześciu lat. Potem wprowadzana jest kolejna wersja. W przypadku telefonów komórkowych zmiana modelu następuje już po niespełna dwóch latach. Zapewnienie sprawnej komunikacji między samochodami a telefonami to kluczowa sprawa - mówi Keenan.

Jego zespół pracuje nad tym, by urządzenia w desce rozdzielczej były kompatybilne z wciąż pojawiającymi się nowymi funkcjami telefonów oraz modelami nowymi i starymi jednocześnie.

Biorąc pod uwagę powyższe badania, podobne zespoły będą musiały stworzyć także inne firmy motoryzacyjne, jeśli chcą sprzedawać samochody.

opr. MAK

d3xvvwh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xvvwh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj