Samochód czysty jak łza. Środki czyszczące dla perfekcjonistów
Zatrudnienie specjalisty, który wyczyści twój samochód, kosztuje nawet kilkaset złotych, co może zdrowo obciążyć budżet. Jeśli chcesz zaoszczędzić, poświęcając nieco czasu na doprowadzenie samochodu do lśnienia, profesjonalne środki czyszczące kupisz za odsetek tej ceny.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Jeśli chcesz, aby twój samochód prezentował się elegancko nie tylko z zewnątrz, ale i w środku, wypróbuj najlepsze kosmetyki do pielęgnacji tapicerki. Niezależnie od materiału uzyskasz niesamowity efekt.
Zaczynamy od odkurzania
W przypadku wielu zakamarków i trudnych miejsc, ręczny odkurzacz sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż pełnowymiarowe modele. Zamiast standardowych worków na zanieczyszczenia, modele te wyposażono w plastikowy pojemnik, który wystarczy otworzyć i opróżnić. Poręczne odkurzacze znajdą swoje miejsce nie tylko w samochodzie, można nimi z powodzeniem sprzątać meble w domu. Przed zakupem zwróć uwagę na kształt ssawki, najlepiej będzie wybrać model, który bez problemu dotrze w trudnodostępne miejsca.
Przy wyborze odkurzacza ręcznego warto zastanowić się nad rodzajem zasilania. Urządzenia sieciowe podłączane do gniazdka lub zapalniczki samochodowej sprawią, że nie musisz martwić się o ładowanie, natomiast na dłuższą metę odkurzacze bezprzewodowe będą wygodniejsze w użyciu. Jeśli wybierzesz model bez kabla, musisz zwrócić uwagę na napięcie akumulatora, które zapewni mu większą moc i sprawi, że będzie skuteczniej usuwać zabrudzenia. Większe zużycie mocy oznacza częstsze rozładowywanie się akumulatora, dlatego przy zakupie warto mieć to na uwadze.
Samodzielne usuwanie plam
Po dokładnym wyczyszczeniu tapicerki zapewne okaże się, że poza kurzem i brudem na fotelach pozostały jeszcze niewielkie plamki. W ich usunięciu przydatne będą pianki, które można kupić w internecie lub każdym sklepie motoryzacyjnym. Detergent sprawia, że brud odseparowuje się od tkaniny i krystalizuje, tworząc charakterystyczny proszek, z którym poradzi sobie każdy odkurzacz. Dlatego po spryskaniu zaplamionego miejsca wystarczy odczekać aż wyschnie, a następnie odkurzyć pozostałości.
Bardziej uporczywe zabrudzenia wymagają użycia odplamiaczy. Silniejsze środki mogą negatywnie wpływać na tkaniny, dlatego producenci zalecają najpierw użyć go na niewielkiej i niewidocznej na pierwszy rzut oka przestrzeni. Po naniesieniu środka na plamę należy energicznie przetrzeć miejsce szczotką.
A co z pielęgnacją skóry?
Skórzana tapicerka wymaga specjalnej pielęgnacji, która nie tylko oczyści, ale również odświeży kolor i nawilży materiał. Najlepiej podzielić każdy czyszczony element na strefy, a następnie zajmować się nimi po kolei. By dokładnie wyczyścić każdy element, należy nanieść specyfik na szczotkę z miękkim włosiem, a następnie kolistymi ruchami rozprowadzić po całej czyszczonej powierzchni. Dobrej jakości środki są całkowicie bezpieczne i nie powodują uszkodzeń skóry, dzięki czemu materiał długo zachowa swoją naturalną strukturę.
Kilka godzin po wyczyszczeniu tapicerki warto jeszcze założyć na nią środek zabezpieczający. Wystarczy do tego ściereczka z mikrofibry, którą przetrzesz całą powierzchnię foteli. W przypadku przetarć lub odbarwień tapicerki warto również zainwestować w niewielki zestaw naprawczy, który pozwoli ci doprowadzić skórę do stanu sprzed zniszczenia.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.