Trwa ładowanie...
19-03-2009 14:31

Są szanse na nocne GP Abu Dhabi

Są szanse na nocne GP Abu DhabiŹródło: AFP
d1rgy5y
d1rgy5y

Organizatorzy wyścigu o Grand Prix Abu Zabi, który 1 listopada zakończy tegoroczne mistrzostwa świata Formuły 1, poważnie rozważają przesunięcie startu rywalizacji kierowców na godziny wieczorne. Umożliwi im to odpowiednie oświetlenie budowanego właśnie toru.

Jeszcze niedawno szef toru Philippe Gurdjian odrzucał koncepcję nocnego wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, forsowaną przez wiceprezesa Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) Berniego Ecclestone'a.

Jednak w ubiegłym miesiącu Gurdjiana zastąpił Richard Cregan, który jest zwolennikiem rywalizacji rozgrywanej przy sztucznym oświetleniu. Pierwszą taką imprezą była Grand Prix Singapuru, debiutującą w kalendarzu w ubiegłym sezonie.

W ostatnich miesiącach Ecclestone próbował wywrzeć presję na organizatorów GP Australii i GP Malezji, by wzmocnili oświetlenie torów i przeprowadzili w tym roku wieczorne wyścigi, ale ze względu na zbyt wysokie koszty tej inwestycji, jego sugestie zostały odrzucone, choć start zawodów opóźniono o trzy godziny (przesunięto na godz. 17.00).

Nowy sezon Formuły 1 ruszy 29 marca w Melbourne, a tydzień po GP Australii kierowcy wystartują w Malezji.

d1rgy5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rgy5y
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj