Trwa ładowanie...
d1oc263
d1oc263

Rzeszów/ W sierpniu rozpocznie się rozbudowa al. Sikorskiego

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1oc263

W sierpniu rozpocznie się przebudowa alei Sikorskiego w Rzeszowie. Droga zostanie m.in. poszerzona do czterech pasów ruchu. Inwestycja, która dofinansowana została z funduszy unijnych, kosztować będzie ponad 20 mln zł. Prace zakończyć się mają w czerwcu 2018 r.

W piątek w Rzeszowie podpisana została umowa ze zwycięzcą przetargu - firmą Skanska. W sumie w przetargu wpłynęły trzy oferty, które wynosiły od ponad 20 mln zł do 29 mln zł. Wybrana została najtańsza oferta. Samorząd szacował, że inwestycja kosztować będzie ok. 34 mln zł.

Al. Sikorskiego to jedna z najważniejszych dróg wyjazdowych z Rzeszowa, jest też częścią drogi wojewódzkiej nr 878. Przetarg, który został już rozstrzygnięty, zakłada jej rozbudowę na ok. 2- kilometrowym odcinku - od skrzyżowania z ul. Malowniczą do granic miasta, w stronę Tyczyna.

d1oc263

Jak podkreślił Remigiusz Grodzicki z firmy Skanska, w ramach prac wykonana będzie nowa nawierzchnia, zjazdy i system odwodnienia. "Powstaną zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie uliczne. Przebudowana zostanie także infrastruktura podziemna" - dodał.

Przedstawiciel firmy zaznaczył, że prace na alei mogą powodować spore utrudnienia w ruchu. Grodzicki zadeklarował przy tym, że spółka dołoży starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim kierowcom.

"Każdorazowo, przy wprowadzanych zmianach dotyczących organizacji ruchu, będziemy przekazywać komunikaty o planowanych utrudnieniach. Jednocześnie prosimy wszystkich o szczególną ostrożność w miejscu prowadzonych prac. Mamy nadzieję, że dzięki cierpliwości i wyrozumiałości kierowców, pieszych i mieszkańców prace te przebiegną sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie" - powiedział.

Jak przypomniała Katarzyna Pawlak z biura prasowego urzędu miasta, to już trzeci etap rozbudowy al. Sikorskiego.

d1oc263

"Pierwszy etap przebudowy drogi, od skrzyżowania z Powstańców Warszawy i Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Robotniczą, wykonano w latach 2007-2008. Drogę częściowo poszerzono, wymieniono nawierzchnię, zamontowano ekrany chroniące przed hałasem" - dodała.

Koszt tych prac wyniósł ponad 27 mln zł, z czego ok. 60 proc. pochodziło z pieniędzy unijnych.

Natomiast drugi etap prac od skrzyżowania z ul. Robotniczą do skrzyżowania z ul. Malowniczą zakończono pod koniec ubiegłego roku. Droga została poszerzona do czterech pasów ruchu, położono nową nawierzchnię i oświetlenie. Za ten etap prac także odpowiadała firma Skanska. Koszt inwestycji wyniósł ponad 11 mln zł.

Termin zakończenie prac w ramach podpisanej w piątek umowy to czerwiec 2018 r., ale samorząd miasta będzie namawiał wykonawcę do szybszego wykonania inwestycji - do końca 2017 r.

Samorząd Rzeszowa pozyskał dofinansowanie na tę inwestycję z Programu Polska Wschodnia.

d1oc263

Podziel się opinią

Share

d1oc263

d1oc263