Trwa ładowanie...
19-12-2014 13:40

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pomaga kierowcom przez CB-radio

d3rfii2
d3rfii2

Popularne „radyjko” kierowcom osobówek kojarzy się przede wszystkim z ostrzeganiem przed patrolami policji, jednak komunikacja przez CB-radio ma też inny, jeszcze ważniejszy cel – informowanie o zagrożeniach i utrudnieniach na drodze. Kierowcy sami przekazują sobie takie wiadomości, ale teraz dostaną dodatkową pomoc. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na kanale 19. nadaje komunikaty o problemach drogowych i sytuacji meteorologicznej.

Dzięki nowej inicjatywie kierowcy w szybki sposób będą otrzymywać sprawdzone informacje na temat wszelkich utrudnień w ruchu. Oznacza to ostrzeżenia przed zatorami powstającymi w miejscach wypadków, ale też np. o tym, że w danym miejscu tworzy się gołoledź. Komunikaty pochodzą z Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Narodowego i szacuje się, że mogą trafić nawet do 2 mln kierowców.

Sami kierujący bardzo chwalą nową inicjatywę tłumacząc, że dzięki temu będą w stanie lepiej zaplanować trasę i odpoczynki. Jeżdżący ciężarówkami zauważają, że w innych krajach to rozwiązane jest stosowane od dawna. Tam kierowcy bardzo wcześnie dostają informacje o zdarzeniach na drodze i mogą stosownie do tego zmieniać trasę przejazdu.

sj, moto.wp.pl

d3rfii2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rfii2
Więcej tematów