Trwa ładowanie...
dubmo8t
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rząd nadal będzie wspomagał fabrykę silników Fiata

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd nadal będzie wspomagał fabrykę silników Fiata
(Materiały prasowe)
dubmo8t

Rząd zmodyfikował w środę program wsparcia inwestycji w Fiat Powertrain Technologies. CIR podało, że Rada Ministrów obniżyła warunkujące jego realizację wymagania wobec spółki, które dotyczyły liczby nowych miejsc pracy. Zamiast 400 ma ich być 280.

Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej przed przyjęciem w 2009 roku przez rząd czteroletniego programu wsparcia finansowego dla uruchomienia produkcji małych silników benzynowych deklarował, że zainwestuje ponad 673 mln zł, utrzyma produkcję przez pięć lat i stworzy 400 miejsc pracy. W zamian mógł liczyć na dofinansowanie z budżetu w wysokości około 14,7 mln zł.

Firma nie zrealizowała deklaracji dotyczących zwiększenia zatrudnienia, co postawiło pod znakiem zapytania pomoc publiczną. We wniosku o modyfikację programu Fiat Powertrain Technologies wskazywał na złą koniunkturę na rynku motoryzacyjnym. Jak podkreśliła spółka, "już obecny poziom zatrudnienia - 298 pracowników - przekracza realne potrzeby produkcyjne zakładu". Zwiększanie do deklarowanych 400 osób "byłoby nieracjonalne".

dubmo8t

Rada Ministrów obniżyła w środę wymagania dotyczące liczby nowych miejsc pracy do poziomu 280. Producent silników musi je jednak utrzymać do końca 2018 roku. Resort gospodarki w komunikacie podał, że w związku z niższym niż planowane poziomem zatrudnienia dotacja z tego tytułu (1,24 mln zł) została obniżona o 0,48 mln zł do kwoty 0,76 mln

Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej produkuje małolitrażowe, dwucylindrowe silniki spalinowe, wykorzystywane w samochodach osobowych klasy A i B produkowanych przez Grupę Fiat. W 2011 roku silnik ten otrzymał nagrodę najlepszej jednostki roku, a w 2013, wersja zasilana CNG, tytuł najlepszego silnika ekologicznego na świecie.

Wygraj paliwo o wartości 3.000 zł! Kliknij i weź udział w konkursie

dubmo8t

Podziel się opinią

Share

dubmo8t

dubmo8t