Trwa ładowanie...
d2p7mpe
d2p7mpe

Ruszyły wypożyczalnie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2p7mpe

Bydgoski Rower Aglomeracyjny (BRA), czyli system wypożyczalni rowerów, został uruchomiony w środę w Bydgoszczy. W ramach wartej 3,6 mln zł inwestycji udostępniono 310 jednośladów i 31 stacji rowerowych.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski powiedział podczas spotkania inaugurującego rozpoczęcie działalności BRA, że chce, aby z przedsięwzięcia korzystało jak najwięcej bydgoszczan, "zarówno w celach rekreacyjnych, jak i związanych np. z dojazdami do pracy". Bruski podziękował też rowerzystom m.in. ze Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna za determinację i motywowanie bydgoskiego ratusza do prac nad wprowadzeniem BRA.

W ramach systemu w mieście uruchomionych zostało 31 wypożyczalni. Jak poinformował PAP rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy Krzysztof Kosiedowski, ich lokalizacja była uzgadniana z rowerzystami.

d2p7mpe

"Jeśli zauważymy, że któraś ze stacji będzie cieszyła się mniejszą popularnością, przeniesiemy ją, w ramach obowiązującej umowy, w inne miejsce. Mamy bowiem do czynienia z systemem otwartym" - zaznaczył rzecznik bydgoskich drogowców.

Dodał, że operator systemu - firma BikeU Sp. z o.o. zapewni też możliwość rozbudowy systemu wypożyczalni o dodatkowe stacje rowerowe finansowane przez inne podmioty gospodarcze, np. centra handlowe i szkoły. Firma będzie również serwisować wszystkie funkcjonujące w ramach BRA jednoślady.

Aby pierwszy raz skorzystać z roweru publicznego, trzeba będzie jednorazowo uiścić opłatę rejestracyjną i inicjacyjną w wysokości 10 złotych. Pierwsze dwadzieścia minut jazdy rowerem będzie zawsze bezpłatne. Cena za korzystanie z roweru od 21. do 60. minuty w pierwszej godzinie wyniesie 1 zł. Za drugą godzinę jazdy użytkownik zapłaci 4 zł, za trzecią 6 zł, a za czwartą i każdą następną 7 zł.

Z wyjątkiem tego roku, sezon rowerowy w ramach systemu będzie funkcjonował od 1 marca do końca listopada.

d2p7mpe

Podziel się opinią

Share

d2p7mpe

d2p7mpe